Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jak wybrać idealne oświetlenie sufitowe?

Dlaczego warto kupić lampę sufitową?

Oświetlenie sufitowe stanowi w większości wnętrz główny punkt świetlny. Lampy sufitowe należą do najczęściej wybieranych rodzajów opraw. Pasują do przestrzeni prywatnych i komercyjnych.  Ich popularność wynika z licznych zalet jakie posiadają. Lampy sufitowe są uniwersalne, wszechstronne i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i stylach. Od minimalistycznych, nowoczesnych, przyciągających spojrzenia swoją prostotą, po klasyczne, eleganckie, bogato zdobione, z wieloma elementami dekoracyjnymi. Producenci oferują lampy sufitowe ze zróżnicowaną ilością punktów świetlnych oraz wykonane z różnego rodzaju, często niebanalnych materiałów. Dostępne są modele z regulacją kąta świecenia oraz ze ściemniaczami. Zawieszone na środku sufitu dobrze i równomiernie doświetlą przestrzeń i pomogą wyeksponować detale, które chcemy podkreślić. Są montowane pod sufitem, co sprawia, że nie zajmują miejsca, które jest szczególnie ważne w małych mieszkaniach. Taka ilość zalet sprawia, że oprawy sufitowe można zastosować w każdym pomieszczeniu.

 

Do jakich wnętrz pasuje oświetlenie sufitowe?

Lampy sufitowe mogą być podstawowym punktem świetlnym w różnych wnętrzach. Stanowią oświetlenie główne, do którego można dobrać lampy dodatkowe. W salonie zbudują przyjemny klimat i umilą czas spędzany wspólnie z bliskimi. W jadalni szczególnie nad stołem potrzebne jest mocne, równomierne oświetlenie górne. Oprawy sufitowe dobrze doświetlą stół i zapewnią komfort podczas biesiadowania i spędzania czasu z rodziną lub podczas odwiedzin gości. Dobrze dobrana lampa sufitowa do kuchni wpłynie na komfort przyrządzania i spożywania posiłków. W sypialni lampy sufitowe stworzą niepowtarzalny nastrój i przytulny klimat sprzyjający wypoczynkowi. W łazience zapewnią atmosferę relaksu podczas kąpieli i ułatwią wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Lampy sufitowe zamontowane na korytarzu ozdobią przestrzeń i nie zabiorą dużo miejsca. W pokoju dziecka zapewnią optymalną ilość światła do nauki i zabawy. Lampy sufitowe będą też silnym punktem aranżacji w przestrzeniach komercyjnych. W biurach, hotelach, restauracjach, punktach handlowych i innych przestrzeniach biznesowych doskonale oświetlą i podkreślą walory pomieszczeń.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy sufitowe?

Dobierając oświetlenie sufitowe należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów związanych z wyglądem, specyfiką i funkcją miejsca w którym lampy będą zamontowane. Ważne są też indywidualne preferencje użytkowników. Lampy powinny podkreślać charakter wnętrza i zapewniać dostateczną ilość światła. Powinny być dopasowane do stylu i klimatu pomieszczenia oraz do innych dekoracji, które się tam znajdują. Lampy sufitowe sprawdzą się i rozproszą równomiernie światło w niewielkich mieszkaniach oraz w przestronnych, dużych wnętrzach. Jednak wielkość oprawy musi być dobrana do gabarytu pomieszczenia. Zbyt duża może przytłoczyć, a zbyt mała niedostatecznie doświetli. Wielkość pomieszczenia powinna być też brana pod uwagę, gdy decydujemy czy wybrać  oświetlenie jednopunktowe lub wielopunktowe. Kolejny aspekt, to wysokość wnętrza. Rodzaj oprawy sufitowej powinien być dopasowany do wysokości sufitu. Przy niskich sufitach najlepsze będą plafony, reflektory lub spoty, które pozwolą zaoszczędzić miejsce. Na wysokim suficie najlepiej zawiesić lampę wiszącą lub ozdobny żyrandol. Ważnym aspektem podczas wyboru lampy sufitowej jest też moc światła. Powinna być dopasowana do wielkości, wysokości i funkcji pomieszczenia.

W sklepie Cudowne Lampy posiadamy szeroki wybór lamp sufitowych idealnych do różnych przestrzeni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i poszukiwania u nas wymarzonej lampy.