Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jakie oświetlenie pod szafki kuchenne wybrać?

Jeśli jesteś na etapie urządzania kuchni, jedną z decyzji, jakie musisz podjąć jest to, jakie oświetlenie pod szafki kuchenne zamontować. Niewielkie światełka do szafek kuchennych potrafią znacznie ułatwić codzienne obowiązki domowe oraz dodać wnętrzu blasku i przytulnego charakteru. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie oświetlenie warto rozważyć. Możliwości jest kilka – oświetlenie punktowe, tzw. halogeny lub listwa LED pod szafki kuchenne. Które z nich lepiej sprawdzi się w Twoim domu? Przekonaj się!

Oświetlenie szafek kuchennych – gdzie je zamontować?

W kuchni mamy kilka strategicznych miejsc, w których warto zadbać o dodatkowe źródła światła. Jest to oświetlenie szafek kuchennych nad blatem roboczym, w pobliżu zlewu oraz kuchenki. To tam najczęściej przygotowujemy posiłki, gotujemy czy zmywamy naczynia, a więc dobrze, gdy te miejsca są odpowiednio oświetlone, by ułatwić nam pracę. Ponadto, przygotowując posiłki wieczorem lub późnym popołudniem, światło pod szafki kuchenne sprawia, że łatwiej znaleźć nam wszystkie potrzebne składniki.

Wiadomo, że lampy do kuchni służą jako główne źródło światła. Umieszczone na środku pomieszczenia lub w innych, zaplanowanych przez nas miejscach, rozjaśnią całe wnętrze. Oświetlenie do szafek kuchennych możemy traktować zatem jako dodatkowe, które ułatwia pracę w kuchni, a także nadaje jej eleganckiego wyglądu, pełniąc rolę dekoracyjną. Jeśli chcesz stworzyć w mieszkaniu przyjemny klimat, wyłącz górne światła, pozostawiając w kuchni jedynie kilka światełek pod szafkami. Sprawdź ten sposób i przekonaj się, jaki efekt możesz osiągnąć!

Jakie oświetlenie pod szafki kuchenne będzie lepsze – halogeny czy taśmy LED?

Poniżej przedstawimy dwa najczęściej wybierane sposoby na to, jak podświetlić szafki kuchenne. Dużą popularnością cieszą się lampy LED w postaci pojedynczych halogenów lub taśmy LED pod szafki kuchenne. Które z nich wybrać?

Nowoczesne oprawy LED to pojedyncze światełka, które montuje się najczęściej po kilka sztuk w określonej odległości, tak, by dobrze oświetlić cały obszar roboczy. Jeden halogen oświetla około 1 m przestrzeni. By je zamontować, konieczne jest wywiercenie otworów i przytwierdzenie ich do spodu szafek za pomocą specjalnych wkrętów i osłon. Do tego niestety trzeba będzie zdjąć szafki, aby mieć pewność, że wszystkie elementy zostały prawidłowo umieszczone na szafce. Możesz jednak dowolnie dobrać sobie rodzaj i ilość lampek do własnych potrzeb.

Taśmy LED to drugie rozwiązanie, które jest warte uwagi. Elastyczna, podłużna taśma wyposażona w malutkie diody LED jest łatwa w montażu i równomiernie oświetli całość blatu roboczego. Posiada samoprzylepną część, którą z łatwością samodzielnie zamontujesz na swoich szafkach kuchennych. Wystarczy przykleić taśmę w wybranym miejscu – nie musisz wiercić ani demontować szafek. Możesz określić barwę światła lub zmieniać jej natężenie, a także wybrać oświetlenie pod szafki kuchenne z czujnikiem ruchu.

Wiesz już, jakie ledy pod szafki kuchenne sprawdzą się lepiej w Twoim domu? Odwiedź nasz sklep z oświetleniem i wybierz te, które podobają Ci się najbardziej. Gwarantujemy, że docenisz to rozwiązanie i przekonasz się, jak łatwo poprawić wygląd i funkcjonalność wygląd wnętrza, stosując oświetlenie szafek kuchennych.