Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie kuchenne - rodzaje i charakterystyka!

Kuchnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. To tutaj codziennie przygotowujemy smaczne, pożywne posiłki - dla siebie i swojej rodziny. Moda, jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz kuchni wciąż się zmienia. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się już nie zamknięte kuchnie, ale aneksy kuchenne z tzw. “wyspą”. Zmienia się też podejście do oświetlenia kuchennego. Jeszcze na w latach 90-tych w kuchni mieliśmy zazwyczaj tylko jedno światło górne. Teraz montujemy coraz więcej małych, drobnych lampek, które nie tylko wzmacniają funkcjonalność przestrzeni, ale także dodają jej atmosfery i klimatu. CZym kierować się przy wyborze oświetlenia kuchennego?

Oświetlenie do kuchni - funkcjonalność to podstawa!

Funkcjonalność w kuchni ma ogromne znaczenie. Nie chodzi tutaj tylko o układ mebli, ale właśnie o kwestie związane z oświetleniem. Coraz mniej z nas decyduje się już tylko na oświetlenie sufitowe, choć nadal jest ono ważne. Jeśli jednak mamy salon z aneksem kuchennym nie jest to konieczne.  Najczęściej montujemy w kuchni lampy następującego typu:

●      lampy sufitowe,

●      oświetlenie zadaniowe,

●      oświetlenie dekoracyjne,

●      oświetlenie pod szafkami.

Oświetlenie zadaniowe - by codzienna praca w kuchni była przyjemnością…

Jak sama nazwa wskazuje - oświetlenie zadaniowe ma ułatwić nam codzienną pracę w kuchni. Przygotowywanie poszczególnych potraw, etapów gotowania. Do oświetlenia zadaniowego zaliczamy między innymi wszelkiego rodzaju lampy robocze, zadaniowe lampy LED, lampy powiększające, lampy stołowe. Wybór asortymentu mamy dziś ogromny.

Oświetlenie dekoracyjne - kuchnia - przestrzeń, która cieszy oko…

Oczywiście, najważniejsza jest funkcjonalność. Nie znaczy to jednak, że nasza kuchnia nie może być ładna. Mówiąc krótko - miła dla oka. Lampy dekoracyjne nie tylko dodadzą przestrzeni kuchni, ale też często optycznie ją powiększa. Mówiąc o lampach dekoracyjnych możemy brać pod uwagę lampy natynkowe, wszelkiego rodzaju stylowe żyrandole, oświetlenie pod szafkami.  Mimo, że możemy dziś swobodnie wybierać lampy i elementy oświetleniowe - nie możemy pozwolić sobie na przesyt. Co za dużo, to niezdrowo. Oświetlenie ma nam przede wszystkim pomagać w codziennej pracy.

Jak wybrać dobre oświetlenie do kuchni?

Oświetlenie musi współgrać z designem przestrzeni. Warto przeglądać najnowsze katalogi. Pomocna może też być konsultacja z projektantem wnętrz. Zapraszamy także do korzystania z asortymentu naszego sklepu internetowego Cudowne Lampy. U nas znajdziesz każdy rodzaj lampy. W naszym katalogu znajdują się lampy do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Zapytaj nas - chętnie pomożemy przy wyborze. Znamy branżę, wiemy jakie szczególne cechy i funkcje posiadają poszczególne lampy z naszego asortymentu. Pokaż nam swoje kuchenne przestrzenie lub opowiedz nam o nich - my dobierzemy do nich najlepsze oświetlenie. Energooszczędne i funkcjonalne. Zapraszamy!