Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Ciekawe pomysły na oświetlenie w garderobie

Garderoba to miejsce w którym jest przechowywana odzież, ale także miejsce w którym można przebierać się i przymierzać ubrania. W garderobie bywamy głównie na początku i na końcu dnia. Jest prywatną przestrzenią, w której wszystkie detale powinny być starannie dobrane. Dlatego niezwykle ważne jest rozplanowanie położenie lamp i rodzaju oświetlenia do garderoby. Właściwe oświetlenie spowoduje, że przechowywane ubrania i dodatki będą dobrze wyeksponowane oraz że łatwo znajdziemy to czego szukamy.

Światło w garderobie znajduje się często w centralnym punkcie pomieszczenia. Należy wybrać takie, które zagwarantuje komfort użytkowania i dobrze oświetli szafy, lustra i zawieszone ubrania. Aby zapewnić wygodę użytkowania garderoby, często łączy się różne rodzaje oświetlenia, by światło docierało do różnych stref i zakamarków. Analiza ciekawych pomysłów na oświetlenie garderoby pozwoli wybrać takie, które będzie funkcjonalne, ale także będzie urzekać wyglądem.

Pierwszą propozycją oświetlenia do garderoby są lampy sufitowe. Ich różnorodność w ofertach producentów sprawia, że spośród bardzo wielu możliwości możemy wybrać taką, która będzie pasowała stylem, wielkością i kolorem do wnętrza. Taka lampa będzie centralnym punktem świecącym w garderobie i bazą do lamp dodatkowych, oświetlających wskazane strefy. Może to być lampa sufitowa wisząca, jednak garderoba może być zbyt mała, aby zawiesić tego typu lampę. W takiej sytuacji, dla miłośników prostych i klasycznych rozwiązań dobrym pomysłem na oświetlenie będzie plafon sufitowy. Przykładem może być plafon Cortona LED firmy Azzardo. Dostępny w kolorze białym, czarnym i szarym, w dwóch wymiarach: 41 i 55 centymetrów. Jego prosty kształt sprawia, że będzie pasował do każdej garderoby i dopasuje się do pozostałych elementów wyposażenia.

 

W garderobie często znajdują się siedziska, które ułatwiają zakładanie ubrań i obuwia. Tutaj konieczny jest wybór lampy ze źródłem światła skierowanym na siedzisko. Podobnie jest z lustrem, do oświetlenia którego może nie wystarczyć lampa sufitowa. W tym przypadku także sprawdzi się lampa, w której jest możliwość regulowania kąta padania światła. Dzięki regulacji możemy ustawić światło w wybranym kierunku i oświetlić punkty na których najbardziej nam zależy.

Przykładem ciekawego pomysłu na oświetlenie w garderobie, jest lampa sufitowa Joker Milagro, która umożliwi oświetlenie konkretnych stref. Zamocowane na listwie reflektory w kształcie regulowanych tub dają możliwość skierowania źródła światła w odpowiednią stronę. Lampa może mieć od jednej do ośmiu tub, co pozwala dopasować ją do własnych potrzeb i wielkości garderoby.

Innym przykładem lamp do garderoby są natynkowe tuby, które są wyposażone w regulowane źródło światła. Nie zajmą dużo miejsca, pasują do różnych stylów wnętrz i są funkcjonalne. Można je zastosować do oświetlenia całej garderoby, ale także jako dodatek, do podświetlenia wybranej strefy. Oprawa Spot Rondoo firmy Zuma Line jest wyposażona w ruchomą część w której znajduje się żarówka, dającą możliwość ustawienia kierunku światła. Dostępna w kilku kolorach, może być montowana pojedynczo, ale ciekawie będzie się też prezentowała zamontowana w grupie. Model Spot Rondoo występuje także w wariancie z podwójnym źródłem światła.

 

Przytulnego klimatu w garderobie mogą nadać lampy podłogowe stojące. Jest to jednak rozwiązanie możliwe do zastosowania jedynie w sytuacji gdy występuje odpowiednia ilość miejsca do postawienia tego typu lampy. Do oświetlenia garderoby można zastosować również lampki ścienne w postaci kinkietów. Oprócz oświetlenia centralnego na suficie i lamp kierowanych, dodatkiem do opisanych rodzajów oświetlenia mogą być taśmy LED zamontowane w szafach i półkach. Aby poprzez oświetlenie kolory ubrań nie wydawały się inne niż w rzeczywistości i nie zmieniały kolorów, najlepiej wybierać neutralną barwę światła, zbliżoną do światła dziennego. 

Wybór lamp do garderoby jest bardzo duży. Ostateczna decyzja powinna być uzależniona od wielkości garderoby, dostępu światła dziennego, potrzeb użytkowników oraz od tego jakie strefy i zakamarki garderoby chcemy doświetlić. Należy pamiętać, że światło z jednej lampy może nie dotrzeć do wszystkich części garderoby. Lampy dopasowana do wyglądu wnętrza i własnej wygody sprawią, że użytkowanie garderoby i przymierzanie ubrań będzie łatwe i przyjemne, a zawieszona odzież i dodatki będą atrakcyjnie się prezentowały.