Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Dekorowanie elewacji kinkietami zewnętrznymi

Oświetlenie elewacji jest obecnie nieodłącznym elementem aranżacji budynków. Jednym z rodzajów stosowanych lamp są kinkiety elewacyjne. Kinkiety, to lampy przeznaczone do montażu na ścianach, kinkiety elewacyjne montowane są na elewacji budynku. Różnorodność oferowanych przez producentów kinkietów umożliwia dobranie oświetlenia do własnych oczekiwań, gustów i upodobań. Dostępne są w wielu stylach i kształtach, co pozwala dopasować je do stylu budynku i wyglądu otoczenia.

Kinkiety elewacyjne montowane są głównie w celu oświetlenia wejścia do domu, ale także do podświetlenia tarasów, altan, numerów budynków oraz po to, by wyeksponować niektóre detale w dekoracji fasady budynku. Ich zastosowanie podnosi walory estetyczne i atrakcyjność budynku, tworząc ciekawą grę świateł. Kinkiety elewacyjne zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną, ułatwiając poruszanie się gdy jest ciemno.

Jeśli nie jest potrzebne stałe oświetlenie, warto rozważyć praktyczne i energooszczędne rozwiązanie jakim jest lampa z czujnikiem zmierzchu, która po zmroku automatycznie włącza się, a wyłącza się o poranku. Innym rodzajem energooszczędnego rozwiązania jest lampa z czujnikiem ruchu, zapalająca się tylko wtedy gdy ktoś znajduje się w pobliżu, co dodatkowo daje poczucie bezpieczeństwa. Kinkiety elewacyjne występują także w wariantach włączanych za pomocą pilota lub poprzez zamontowaną w telefonie aplikację. W ofertach różnych producentów są kinkiety świecące na elewację w jednym lub dwóch kierunkach. Większość z nich ma dodatkowo możliwość regulacji i ustawiania kąta padania strumienia światła.

Wybierając oświetlenie zewnętrzne należy wziąć pod uwagę klasę szczelności lampy - IP (Index of Protection). Odpowiednia klasa szczelności sprawia, że lampa jest odporna na warunki atmosferyczne, deszcz, śnieg i mróz oraz bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. Ekstremalne warunki pogodowe nie zakłócają jej działania i nie powodują awarii. Kolejną ważną kwestią jest możliwość zastosowania energooszczędnych źródeł światła, dzięki czemu lampy mogą być włączone przez całą noc bez obaw o wysokość rachunku za energię.

Podejmując decyzję o wyborze kinkietów elewacyjnych należy zachować umiar w ich ilości. Nadmierna ilość lamp nie będzie wyglądało elegancko. Aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę wokół budynku światło z kinkietów elewacyjnych można uzupełnić o oświetlenie ogrodu, oświetlenie montowane na ogrodzeniu lub lampki mocowane w podbitce dachowej.

Elegancki i precyzyjnie wykonany kinkiet TUBULAR firmy Italux, będzie dobrze wyglądał zamontowany zarówno na klasycznie wykończonym jak i nowoczesnym budynku. Idealnie dopasuje się do tynku oraz różnych materiałów, którymi dekorowane są budynki jak kamień, drewno, cegła dekoracyjna oraz szkło. W kinkiecie TUBULAR można zastosować żarówki halogenowe lub LED.

 

Kinkiet Cremona LED firmy Azzardo, to kinkiet elewacyjny o prostym i minimalistycznym designie.  Kinkiet ma wysoki stopień szczelności IP54, dzięki czemu będzie działał bezawaryjnie podczas trudnych warunków atmosferycznych. Dostępny w dwóch szerokościach i dwóch kolorach.

Doceniających prostotę i efektowne rozwiązania zachwyci kinkiet INDUS firmy Nowodvorski. Duża powierzchnia klosza tej lampy gwarantuje efekt ciekawej dekoracji budynku i przestrzeni wokół niego. Możliwość zastosowania żarówek z trzonkiem E27 gwarantuje energooszczędność i niezawodność lampy.

 

Opisane powyżej modele oraz wiele innych kinkietów elewacyjnych o najwyższej jakości, od sprawdzonych i niezawodnych producentów znajdziecie Państwo na stronie sklepu Cudowne Lamy. Sprzedawane przez nas kinkiety będą odpowiednio komponowały się z budynkiem i aranżacją otoczenia. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu. Pomożemy Państwu podjąć przemyślaną decyzję co do ilości i rodzaju lamp elewacyjnych.