Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Halogeny czy LEDy: Praktyczny poradnik wyboru oświetlenia

Jeśli zakładasz oświetlenie w domu czy mieszkaniu, to z pewnością będziesz musiał odpowiedzieć sobie na pytanie: halogeny czy LEDy? Oba te rozwiązania są na równi popularne; warto jednak zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na ich temat, by podjąć najlepszą decyzję.

LEDy czy halogeny? Co wybrać?

Halogeny a LEDy to pojedynek, który już w przedbiegach wygrywa ten drugi element oświetleniowy. Dlaczego? Odpowiedź może przynieść porównanie obu tych technologii. Oświetlenie halogenowe czy LEDowe? Oba rozwiązania różnią się od siebie znacząco. Żarówki halogenowe działają na podobnej zasadzie, co żarówki tradycyjne. Są wyposażone w żarnik oraz wypełnione gazem – w przypadku halogenów jest to jod. To ta substancja krąży wokół rozgrzanego żarnika, czego efektem jest energia – światło i ciepło. W porównaniu do żarówek tradycyjnych, halogeny pozwalają na oszczędność energii na poziomie od 15 do 20 procent. To jednak LEDy wygrywają tę kategorię, gdyż pobierają one nawet do 80% mniej energii niż zwykłe żarówki z wolframu.

Jeśli stajemy przed wyborem żarówki halogenowe czy LEDowe, to warto wspomnieć jeszcze o tym, że oświetlenie LEDowe pozwala na uzyskanie różnych barw światła. Możemy zainstalować w swoim domu źródła nie tylko światła białego, ale również wielokolorowego, co otwiera nam drogę do wielu nowych możliwości aranżacyjnych. Nieprawdą jest, że LEDy emitują wyłącznie zimne i nieprzyjemne dla oka światło; zaawansowane rozwiązania oświetleniowe, z których korzysta się obecnie, zupełnie wyeliminowało tę początkową wadę.

Żarówki halogenowe a LEDowe – które lepsze?

Jeśli wymienione przez nas argumenty jeszcze Cię nie przekonały, to najwyższy czas wspomnieć o tym, co na temat żarówek halogenowych myśli Unia Europejska. Otóż od 2018 roku na terenie krajów członkowskich wprowadzony został zakaz zarówno produkowania, jak i importowania żarówek halogenowych. Dlaczego? Przede wszystkim brano pod uwagę konieczność oszczędności energii. Znacznie lepsze rezultaty osiąga się używając żarówek LEDowych, a żarówki halogenowe nie są dobrym rozwiązaniem także w kontekście postępujących zmian klimatycznych.

Żarówki LEDowe mają również sporo zastosowań. Używa się ich nie tylko do tworzenia wyjątkowych instalacji oświetleniowych. LEDy można znaleźć w urządzeniach elektronicznych oraz sprzętach gospodarstwa domowego. Nic dziwnego – można je przecież użytkować bezawaryjnie nawet przez kilka lat!

Jeśli interesuje Cię zakup wysokiej jakości LEDów, to koniecznie odwiedź nasz sklep z lampami. Proponujemy nowoczesne elementy oświetleniowe wyposażone w takie systemy, które umożliwiają oszczędzanie energii elektrycznej. Lampy oświetleniowe LED dostępne są w różnych rodzajach i wariantach kolorystycznych; łatwo zatem znaleźć takie, które najlepiej będą pasowały do wystroju naszego pomieszczenia. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem naszej firmy. Tak rozbudowana oferta gwarantuje każdemu znalezienie czegoś dla siebie. Współpraca z nami to również możliwość skorzystania z atrakcyjnych cen.