Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

Napisz e-mail

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Idealne oświetlenie do jadalni

Jadalnia, to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w domu. Jest miejscem w którym spożywa się posiłki, ale także miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich. Jednym z detali tworzących atmosferę w jadalni jest oświetlenie. Lampa jest często głównym elementem  jej wystroju. Odpowiednio dobrane oświetlenie wprowadzi potrzebną w jadalni ciepłą, przyjemną atmosferę. Podkreśli atuty wnętrza i sprawi, że podawane potrawy będą wyglądały atrakcyjnie.

Do jadalni najczęściej wybierane są lampy wiszące, zawieszone bezpośrednio nad stołem. Jest to najbardziej popularne i najbardziej praktyczne umiejscowienie lampy. Stół jest pierwszoplanowym meblem i potrzebuje najwięcej oświetlenia. Padające tam światło powinno mieć większy strumień niż powierzchnia stołu, który oświetla.

Inną możliwością jest plafon lub lampa sufitowa, których wybór wskazany jest przede wszystkim w  przypadku małych pomieszczeń. W małej jadalni lampa wisząca może dawać wrażenie podziału pomieszczenia, co optycznie jeszcze je zmniejszy. Plafony i inne lampy sufitowe w przypadku występujących ograniczeń przestrzennych będą lepszym rozwiązaniem. Tego typu lampy dobrze doświetlą powierzchnię stołu i nie przytłoczą jej. W małych pomieszczeniach lampa nie powinna być zbyt duża.

Uzupełnieniem głównego oświetlenia nad stołem mogą być kinkiety, lampy stołowe oraz lampy podłogowe. Odpowiednio dobrane dodatkowe lampy nadają jadalni wyjątkowego charakteru i będą zwieńczeniem jej wystroju.

Wybierając idealną lampę do jadalni należy wziąć pod uwagę jej funkcję dekoracyjną. Lampa może nadać pomieszczeniu nowego charakteru, dodać wnętrzom elegancji i stylu, eksponując dekorację stołu i serwowane potrawy. 

W jadalni odbywają się luźne spotkania towarzyskie, ale także przyjęcia rodzinne. Jadalnia może też służyć jako miejsce pracy i miejsce w którym dzieci odrabiają lekcje. Z tego względu zastosowane oświetlenie musi być nie tylko dopasowane do stylu w jakim urządzone są wnętrza, ale także funkcjonalne. Dlatego wybór idealnej lampy do jadalni, to nie tylko wybór modelu. Jest wiele innych elementów, które decydują o jej wyglądzie i komforcie użytkowania.

Pierwszym jest barwa światła. Ciepła sprawi, że będzie przytulnie i nastrojowo, zimna będzie ożywiać i pobudzać. Kolejny element, to moc żarówek. Zbyt słabe światło może męczyć wzrok, zbyt mocne nie sprzyja wypoczynkowi. Ważna jest też wysokość na jakiej zawieszona jest lampa. Powinna być na takiej wysokości, aby nie zasłaniać siedzących przy stole osób. Nie może być zbyt nisko, aby nie przeszkadzać spotykającym się przy stole. Nie może być też zbyt wysoko, ponieważ nie da wystarczającej ilości światła. Biesiadnicy powinni się widzieć, a światło nie powinno nikogo razić w oczy. Żarówki powinny być przysłonięte lub niewidoczne dla siedzących przy stole. Średnica lampy powinna być dopasowana do wielkości i wysokości pomieszczenia oraz do wielkości stołu.

Właściwy wybór opisanych elementów oświetlenia sprawi, że jadalnia stanie się przytulnym i klimatycznym miejscem spotkań przy stole.

Oferta lamp do jadalni jest bardzo rozbudowana. Każdy znajdzie lampę spełniającą oczekiwania i wpisującą się w styl wnętrza. W naszej ofercie występuje szeroki zakres oświetleń nowoczesnych i klasycznych, w różnych kolorach, kształtach, zdobieniach.

Jeżeli nadal nie wiesz która z dostępnych lamp będzie idealnym oświetleniem do Twojej jadalni, zachęcamy do kontaktu. W sklepie Cudowne Lampy z przyjemnością pomożemy Ci wybrać lampę, która będzie Twoim ideałem.

Poniżej prezentujemy przykłady kilku lamp, które mogą stanowić idealne oświetlenie do jadalni.