Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jak dobrze oświetlić niskie pomieszczenie?

Zastanawiasz się, jak dobrze oświetlić niskie pomieszczenie? Zaaranżowanie takiego pomieszczenia może okazać się nie lada wyzwaniem. Podpowiadamy najbardziej korzystne rozwiązania w takiej sytuacji!

Jak oświetlić niskie pomieszczenie - dobór elementów

Tworzenie całej instalacji świetlnej w pomieszczeniu o niezbyt dużej powierzchni, które jest dodatkowo niskie, wymaga zastosowania kilku trików. Przede wszystkim należy skupić swoją uwagę na takim oświetleniu, za pomocą którego możliwe będzie optyczne powiększenie przestrzeni. Zapewni to komfort każdemu użytkownikowi, a co za tym idzie - sprawi, że przebywanie w takim pomieszczeniu będzie niczym innym, jak przyjemnością.

Dobierając oświetlenie do niskiego pomieszczenia, należy całkowicie zrezygnować z lamp wiszących. Zarówno ozdobne żyrandole, jak i klasyczne oświetlenie wiszące nie jest w tym wypadku zbyt funkcjonalne. Zamiast tego doskonałym rozwiązaniem będzie stworzenie instalacji oświetleniowych, które będą zamontowane bezpośrednio w suficie. Warto przy okazji dodać, że nasz sklep z oświetleniem posiada w ofercie wyjątkowe lampy do montowania na suficie, które sprawdzą się doskonale zwłaszcza w przypadku pomieszczeń o niskim stropie.

Plafony - idealne lampy do niskiego pokoju

W przypadku pomieszczeń z niskim stropem, poleca się szczególnie często plafony. To wyjątkowe lampy sufitowe, które doskonale nadają się do oświetlania niskich pomieszczeń. Plafony mogą z powodzeniem stanowić główne źródła światła w praktycznie każdym wnętrzu - także tym, które jest wyjątkowo niskie. Warto jeszcze podkreślić, że lampy sufitowe tego typu nie muszą wcale być nudne! Słysząc o plafonach zazwyczaj wyobrażamy sobie lampy o tradycyjnej formie. Tymczasem nasz sklep z oświetleniem proponuje klientom oryginalne produkty, które umożliwiają stworzenie wyjątkowej instalacji świetlnej. Nada ona z pewnością odpowiedniego klimatu całemu pomieszczeniu - i to bez konieczności przearanżowywania go. Designerskie modele plafonów, jakie jesteśmy w stanie zaproponować swoim klientom, nie tylko oświetlą pomieszczenie - będą również stanowiły interesujący dodatek do wystroju całego pokoju.

Oświetlenie do niskich pomieszczeń - lampy ścienne

Doskonałe do oświetlenia pomieszczeń z niskim stropem będą kinkiety. Rozwiązanie takie pozwala na stworzenie praktycznie każdej aranżacji oświetleniowej, które będzie skuteczna, a zarazem naprawdę oryginalna. Kinkiety są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca. W przypadku małych pomieszczeń z niskim stropem każda dodatkowa przestrzeń jest przecież na wagę złota! Kinkiety montuje się na ścianie - szczególną uwagę należy zwrócić na ich dokładne rozplanowanie tak, by pomieszczenie wydawało się bardziej przestronne. Dostępne w naszym sklepie kinkiety mogą kierować strumień światła zarówno w górę, jak i w dół. Tworzy to na ścianie niezwykle interesujący efekt; sprawia to również, że dane pomieszczenie wydaje się optycznie wyższe.

Lampy do niskiego pomieszczenia - oświetlenie podłogowe

Lampy podłogowe również sprawdzą się skutecznie w przypadku pomieszczeń o niskim stropie. Oświetlenie tego typu nadają przestrzeni niepowtarzalnego klimatu, a co równie ważne - oświetlają je w bardzo przyjemny dla oka sposób. Lampy podłogowe stanowić mogą także wyjątkową dekorację.

Podobny efekt - tym razem jednak po przeciwnej stronie podłogi, można uzyskać decydując się na oprawy stropowe. To nic innego, jak wpuszczane w sufit lampy. Występują one w różnych formach - mogą to być cienkie listwy, prostokąty, kwadraty bądź oczka. Idealnie wyglądają na podwieszanych sufitach, gdzie z powodzeniem można z nich tworzyć oryginalne aranżacje świetlne. Tak przygotowane oświetlenie sprawdzi się niezawodnie w każdym pomieszczeniu - zwłaszcza tym, które posiada wyjątkowo niski strop.

Stworzenie funkcjonalnego, a zarazem doskonale prezentującego się oświetlenia w pomieszczeniach o niskich sufitach nie wydaje się już być takie trudne! Zastosowanie przywołanych przez nas wskazówek oraz przykładów lamp czy instalacji oświetleniowych, na pewno znacząco ułatwią znalezienie odpowiedniego do sytuacji rozwiązania. Stanowiący główne źródło światła plafon, oświetlenie podłogowe bądź kinkiety - połączenie takie nie tylko doskonale oświetli wybrane pomieszczenie, ale jeszcze je optycznie powiększy! Równomierne oświetlenie danej przestrzeni sprawia, że znacznie przyjemniej przebywa się w takim pokoju. Warto zadbać również o odpowiedni odcień światła, które powinno pojawić się w niskim pomieszczeniu. Nie może ono być zbyt ciemne, gdyż półmrok zdecydowanie nie sprzyja wrażeniu przestrzenności. Zbyt jasne lampy mogą być z kolei męczące dla oczu, co będzie bardzo niekomfortową sytuacją. Jeśli szukasz najbardziej odpowiedniego rozwiązania, to pracownicy naszego sklepu z oświetleniem chętnie Ci takie wskażą. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem naszego sklepu - jest on na tyle rozbudowany, że każdy znajdzie u nas idealne elementy oświetleniowe do swojego mieszkania czy domu.