Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jak dopasować wielkość lampy do pomieszczenia?

Planujesz w najbliższym czasie pełny remont mieszkania lub wymianę źródeł światła i zastanawiasz się jak dobrać wielkość lampy do metrażu pomieszczenia? Jest to kwestia, nad którą warto się pochylić, gdyż źle dobrane oświetlenie wpłynie na późniejszy komfort przebywania w danej przestrzeni. Koniecznie zadbaj też o to, by lampa była dopełnieniem wymarzonej aranżacji wnętrza.

Jak więc podejść do tematu, by lampa nie była zbyt duża i nie zdominowała designu pokoju, a jednocześnie nie była zbyt mała i dawała niewystarczającą ilość światła? Jeśli chcesz wiedzieć czym najlepiej jest się kierować przy wyborze i do jakich zasad się zastosować koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Przejdź do dalszej części wpisu dowiedz się jak dobrać wielkość lampy do pomieszczenia.

Jak dobrać wielkość lampy do pomieszczenia? 5 praktycznych wskazówek

Zastanawiasz się nad właściwym rozmiarem lampy? By wybrać oświetlenie o odpowiednich gabarytach i dostosować je do rozmiaru danego pomieszczenia wystarczy spełnić kilka prostych zasad. Przygotowaliśmy krótki poradnik w postaci pięciu praktycznych wskazówek, które pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie jak dobrać wielkość lampy. Zwróć uwagę na poniższe aspekty:

  • do małych i niskich pomieszczeń wybierz niewielki plafon, który go nie przytłoczą,
  • duże wnętrza możesz ozdobić efektownym żyrandolem lub używając nawet kilku dekoracyjnych lamp,
  • jeśli posiadasz w mieszkaniu wysokie sufity to warto postawić na dużą lampę z kilkoma żarówkami, by zapewnić wystarczającą ilość światła,
  • do niskich wnętrz dobrze sprawdzi się mała lampa przysufitowa z dużym kloszem
  • przestrzenie, które wzajemnie się przenikają jak salon z aneksem kuchennym i przylegającą do niego jadalnią najlepiej uatrakcyjnić oświetleniem sufitowym z takiej samej lub bardzo zbliżonej kolekcji - dobrą opcją będą tu mode listwy z reflektorami.

Gdy zastanawiasz się jak dobrać wielkość lampy do pomieszczenia, skorzystaj z powyższych wskazówek, a dobór oświetlenia będzie odpowiedni do metrażu.

Duża, czy mała lampa - wybierz odpowiednie oświetlenie do mieszkania

Chcesz dobrać lampy do salonu, jadalni lub kuchni, by optymalnie je doświetlić? Zastawiasz się czy bardziej reprezentatywna będzie duża lampa czy może lepszym wyborem będzie mały nierzucający się w oczy plafon? Są to wątpliwości, które dość często towarzyszą tym, którzy dokonują wymiany oświetlenia w swoim wnętrzu. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na długość i szerokość pomieszczenia. Sprawdź także poniższe wskazówki:

  • duża lampa podkreśli charakter wnętrza o sporym metrażu, w szczególności w wysokich i wąskich przestrzeniach,
  • mała lampa będzie świetnym wyborem do kuchni lub łazienki gdzie świetnie swoją rolę spełni oświetlenie punktowe lub lampa ścienna.

Wybierając lampę kieruj się tym, by zapewnić sobie odpowiednią ilość światła, dopasowując rozmiar oświetlenia do wielkości wnętrza oraz spróbuj odnaleźć wariat, który stylem wpasuje się w jego aranżację i wystrój.

Cudownelampy.pl to internetowy sklep z oświetleniem posiadający obszerny asortyment, który ułatwi Ci aranżację mieszkania dokładnie tak, jak chcesz. Poznaj naszą ofertę na różne źródła światła z takich kategorii, jak:

Odwiedź cudownelampy.pl i wybierz nowoczesne oświetlenie do Twojego mieszkania. Zapraszamy!