Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jak oświetlić dom na zewnątrz?

Zastanawiasz się, jak oświetlić dom na zewnątrz, by prezentował się on wyjątkowo efektownie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji oświetlenia zewnętrznego, a następnie wybierz najbardziej odpowiednie w swoim przypadku lampy. Obecnie można zauważyć wzrost świadomości dotyczącej tego, jak duży wpływ na wygląd domu ma właściwie dobrane oświetlenie zewnętrzne budynku. Współcześnie powstające domy jednorodzinne często są wyposażone w dobrze dopasowane i emitujące dużo światła po zapadnięciu zmroku ledy zewnętrzne do podbitki, halogeny czy kinkiety. Jeśli Ty również chcesz wiedzieć, jakie oświetlenie na zewnątrz domu sprawdzi się najlepiej, zobacz nasze podpowiedzi!

Zewnętrzne oświetlenie domu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jakie funkcje pełni oświetlenie zewnętrzne domu jednorodzinnego? Dlaczego w tej chwili dla wielu osób nie jest to zbędny, ale konieczny wydatek? Powody są dość oczywiste, a zarazem przekonujące. Lampa zewnętrzna nad drzwi oraz oświetlenie przy furtce i ścieżce prowadzącej do domu pozwalają komfortowo poruszać się po zmroku. W zewnętrzne lampy na ścianę domu warto zainwestować również dlatego, że gwarantują one poczucie kontroli nad posesją nocą oraz odstraszają potencjalnych nieproszonych gości. Ponadto podczas ciepłych wieczorów i nocy oświetlenie zewnętrzne domu pozwala dłużej przesiadywać na dworze – buduje poczucie przytulności i umożliwia urządzanie przyjęć w ogrodzie. Odpowiednio rozmieszczone na zewnątrz budynku lampy mają też oczywiście ogromny wpływ na estetykę domu. Podświetlona elewacja i rośliny w ogrodzie prezentują się wyjątkowo intrygująco.

Oświetlenie zewnętrzne wejścia do domu

Jak oświetlić dom na zewnątrz? Proponujemy najpierw wydzielić strefy wymagające doświetlenia nocą. Najważniejszą tego rodzaju przestrzenią będzie wejście do domu. Drzwi wejściowe powinny zostać dobrze oświetlone, by domownicy i goście nie mieli problemu z dostaniem się do budynku. W tym przypadku sprawdzi się lampa zewnętrzna nad drzwi lub klasyczne kinkiety. Lampy wejściowe do domu nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, lecz także stanowią interesujący element dekoracji. Zastanawiając się nad tym, jakie oświetlenie na zewnątrz domu wybrać, weź pod uwagę styl, w jakim obiekt został urządzony. Lampy zewnętrzne na dom i do ogrodu klasycznie urządzonej posiadłości powinny wyglądać inaczej niż w przypadku minimalistycznie czy nowocześnie zaaranżowanego budynku.

Oświetlenie elewacji domu

Wiele osób obecnie decyduje się również na oświetlenie elewacji. Jakie lampy do oświetlenia domu na zewnątrz wybrać w takiej sytuacji? Możesz zdecydować się np. na elewacyjne lampy ledowe czy solarne montowane na ścianach lub reflektory umieszczone wokół domu na trawniku.

Lampy do ogrodu i tarasu

Jeśli wokół swojego domu posiadasz wypełniony zachwycającymi roślinami ogród, warto podkreślić jego piękno, wykorzystując oświetlenie. Dobrym pomysłem będzie skierowanie ostrzejszego światła na najbardziej intrygujące rośliny, oczko wodne czy elementy ogrodniczej architektury, takie jak altanka. Polecamy np. punktowe oświetlenie w postaci lamp ledowych, które zagwarantuje interesujące pod względem estetycznym cieniowanie. Tego typu światło zewnętrzne uprzyjemni przebywanie w ogrodzie po zmroku i umożliwi relaksujące spacery wśród natury. Planując oświetlenie alejek w ogrodzie, warto też zwrócić uwagę na lampy solarne zasilane energią słoneczną. Ładują się one przez cały dzień, by nocą emitować światło.

Oświetlenie bramy wjazdowej do domu

Jak oświetlić dom na zewnątrz, by stanowił on w pełni bezpieczne miejsce? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Nikt nie lubi wjeżdżać samochodem na swoją posesję, jeśli panujący zmrok uniemożliwia komfortową jazdę. W związku z tym warto zastanowić się nad oświetleniem bramy wjazdowej. Możesz np. wybrać umieszczone po obu stronach bramy i drogi wjazdowej lampy stojące lub minimalistyczne oprawy ogrodowe z kompaktowymi świetlówkami. Planując oświetlenie bramy wjazdowej, pamiętaj, by światła nie znajdowały się zbyt blisko siebie. Nie decyduj się też na bardzo jasne lampy, które mogą razić kierowcę podczas wjazdu na posesję.

Wybierz energooszczędne rozwiązania

Jakie oświetlenie na zewnątrz domu wybrać, by podkreślało atuty posesji oraz zapewniało bezpieczeństwo? Warto przede wszystkim wybrać wszystkie lampy zewnętrzne jednocześnie i zaplanować ich układ. Wówczas możesz mieć pewność, że oświetlenie zewnętrzne będzie spójnie się prezentować. Wybierz kolejno odpowiednie lampy do ogrodu, ścieżek, oczka wodnego, drzew, kwiatów i altany. Planując oświetlenie, zwróć uwagę na doświetlenie wejścia do domu, furtki, bramy wjazdowej, ścieżki i wjazdu. Jako oświetlenie zewnętrzne na dom możesz wybrać? Polecamy przede wszystkim trwałe, a zarazem energooszczędne rozwiązania, takie jak lampy ledowe, halogeny oraz oświetlenie solarne korzystające z energii słonecznej. Wybór solarnych opraw najazdowych umieszczonych w nawierzchni to bardzo oszczędna opcja, bo nie wymaga opłat za prąd. Polecamy również montaż inteligentnego systemu sterowania oświetleniem.

Nasz sklep internetowy z oświetleniem to miejsce, gdzie zajdziesz różnorodne lampy. Proponujemy zarówno kinkiety zewnętrzne do umieszczenia na ścianie domu i przy drzwiach wejściowych, jak i lampy zewnętrzne stojące doświetlające wjazd czy nowoczesne plafony zewnętrzne. Już dziś wybierz najlepsze dla siebie produkty i stwórz bezpieczną oraz przyjemną przestrzeń wokół swojego domu.