Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jak podłączyć lampę sufitową?

Nie wiesz, jak podłączyć lampę sufitową? Wydaje Ci się to ponad Twoje możliwości? Wbrew pozorom podłączenie i dalszy montaż lampy sufitowej może być prostym zadaniem, jednak pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy i kilku narzędzi. Dowiedz się jak podłączyć lampę sufitową na 2 kable i 3-kablową.

Jak podłączyć lampę sufitową? Podpowiadamy!

Planujesz zakup nowej lampy, ale chcesz oszczędzić na usłudze jej podłączenia? Jeżeli masz co najmniej podstawowe pojęcie o elektryce, możesz spróbować zrobić to samodzielnie. Natomiast jeżeli zagadnienia z tej dziedziny są Ci obce – polecamy jednak zainwestować w pomoc fachowca. Z prądem naprawdę nie ma żartów, więc to bezpieczniejsza opcja!

Jak podłączyć lampę LED sufitową? Przed rozpoczęciem montażu upewnij się, że masz potrzebne narzędzia i materiały. W zależności od sposobu instalacji mogą to być np. wiertarka i śrubokręt z wymiennymi końcówkami, opcjonalnie: kołki, listwa montażowa i bohater główny całego przedsięwzięcia – lampa sufitowa.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy montażu lampy

Pamiętaj, żeby zawsze przed rozpoczęciem prac wyłączyć zasilanie. Jeżeli nie masz pewności, czy zostało prawidłowo odcięte w konkretnej części domu – wyłącz bezpiecznik główny.

Podłączanie przewodów. Jak podłączyć lampę sufitową - 3 kable i 2- kable?

Po przygotowaniu powierzchni i wszystkich niezbędnych do montażu narzędzi przejdź do instalacji przewodów. Po podłączeniu przewodów lampy i sieciowych (sugeruj się tym samym kolorem), zabezpiecz miejsce łączenia taśmą izolacyjną.

  • W przypadku lampy sufitowej z trzema kablami mamy do czynienia z kablem fazy, kablem uziemiającym i kablem neutralnym.
  • Podłączenie lampy z trzema kablami odbywa się analogicznie jak tej z dwoma kablami. W przypadku tej drugiej opcji wyróżniamy kabel zasilający i kabel neutralny, który służy do zamknięcia obwodu elektrycznego.

Montaż lampy sufitowej

Po połączeniu przewodów można przystąpić do montażu lampy. Z uwagi na różnego rodzaju lampy, sposób montażu może różnić się w zależności od jej typu. Dlatego podczas montażu warto posiłkować się instrukcją, którą producent dodaje do lampy. Po udanym montażu lampy sufitowej należy sprawdzić, czy działa. Podłącz ponownie zasilanie i włącz światło. Upewnij się, czy wszystkie źródła światła działają poprawnie i czy żarówki świecą równomiernie. Jeżeli tak to gratulacje! Właśnie w praktyce przekonałeś się jak podłączyć lampę sufitową.

Zobacz, co oferuje nasz sklep z oświetleniem. W obszernym katalogu modnych lamp znajdziesz wiele atrakcyjnych propozycji, które dopasujesz stylem do potrzeb wnętrza. W ofercie zarówno lampy sufitowe szklane, jak i modne kryształowe lampy sufitowe, które bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach w stylu glamour.