Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jak zamontować lampy w suficie podwieszanym?

Jesteś w trakcie remontu mieszkania, a może czeka Cię przeprowadzka do nowego domu i zastanawiasz się jak zamontować lampy w suficie podwieszanym? Nie jest to z pewnością proste zadanie i rozważasz skorzystanie z usług specjalistów. Natomiast w pierwszej kolejności chcesz podjąć próbę przymocowania ich samodzielnie. Myślisz jednak w jaki sposób podejść do tego tematu i jakie najlepsze rozwiązania zastosować, by montaż lampy okazał się solidny i trwały? Przede wszystkim proces musi być bezpieczny dla Ciebie. Przejdź do dalszej części wpisu i sprawdź jak podłączyć oświetlenie w suficie podwieszanym.

Montaż lamp w suficie podwieszanym - co będzie potrzebne?

Zanim poznasz odpowiedź na pytanie, jak zamontować lampę do sufitu podwieszanego zadbaj o potrzebne narzędzia. Jakie elementy będą niezbędne, by poprawnie podłączyć całą instalację elektryczną? Bez wątpienia przydadzą Ci się:

  • taśma izolacyjna,
  • kołki rozporowe,
  • żyrandol, oświetlenie LED lub inna wybrana przez Ciebie lampa,
  • żarówki.

Montaż lamp w suficie podwieszanym, które mają sporą wagę (nawet ok. 20 kg) wykonuje się z pomocą stelaża. Do niego jest także przymocowana płyta gipsowo-kartonowa. To jest zatem sposób jak zamontować duży żyrandol w suficie podwieszanym. Co zrobić w przypadku mniejszych lamp? Szczegóły poniżej

Jak zamontować lampę na suficie podwieszanym?

Jeśli chcesz na własną rękę przeprowadzić montaż oświetlenia LED, żyrandolu czy innego źródła światła w podwieszanym suficie, to warto znać kilka wskazówek. W końcu to właśnie taśmy LED świecące się różnymi kolorami tęczy robią niesamowite wrażenie. Często stawia się także na montaż kilku małych opraw. Podpowiedzi, które przedstawiamy pozwolą w szybki i prosty sposób montować oświetlenie w suficie podwieszanym. Kroki, jakie należy wykonać w poniższej kolejności to:

  • wyłącz bezpieczniki odpowiedzialne za oświetlenie i dla bezpieczeństwa sprawdź, czy w kablach nie ma prądu,
  • zadbaj o odpowiednie rozpoznanie przewodów i weryfikacja napięcia za pomocą miernika,
  • wywierć otwory, w które montując lampę wkręca się kołki rozporowe lub kotwy sprężynowe,
  • przymocuj odpowiednie przewody do lampy, które dostarczą do niej prąd,
  • każdy z przewodów powinien zostać opleciony taśmą izolacyjną chroniącą przed szkodliwymi czynnikami takimi jak np. wilgoć,
  • dokręć wybraną lampę do sufitu tj. płyty gipsowej.

Jeśli nie masz pewności jak poprawnie zamocować oświetlenie LED w suficie podwieszanym to koniecznie skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego fachowca.

Rodzaj oświetlenia - wybierz ten, który potrzebujesz

Cudowne Lampy to internetowy sklep z oświetleniem posiadający w swojej ofercie niezwykle bogaty asortyment. Jeśli chcesz więc zakupić wyjątkowe, nowoczesne i designerskie lampy to koniecznie sprawdź nasze propozycje. Wśród setek produktów znajdziesz m.in.:

Oferujemy oświetlenie najwyższej jakości znanych i cenionych producentów, które z całą pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak i czy daną lampę można zamontować do sufitu podwieszanego, to zachęcamy do kontaktu z działem obsługi klienta, który z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania.