Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

Napisz e-mail

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jak zamontować oświetlenie pod szafkami w kuchni?

Podświetlony blat roboczy w kuchni spełnia dwie funkcje: praktyczną i estetyczną. Jeżeli planujesz remont lub modernizację i nie wiesz, jak zamontować oświetlenie pod szafkami w kuchni - zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami! Bardzo ważny jest bowiem nie tylko sposób montażu, ale też samo oświetlenie pod szafki kuchenne, a dokładniej jego rodzaj. Jak wybrać najlepsze?

Jakie oświetlenie pod szafkami w kuchni jest najlepsze?

Zanim dowiesz się, jak przeprowadzić montaż oświetlenia pod szafkami kuchennymi, w pierwszej kolejności poznaj współczesne możliwości. Już od dłuższego czasu odchodzi się od oświetlenia punktowego montowanego bezpośrednio pod obudową szafki kuchennej. Pobierające sporo energii elektrycznej halogeny zastąpiły energooszczędne i wyróżniające się długą żywotnością taśmy LED. Duży wybór dostępnej kolorystyki: natężenia i barwy światła sprzyjają możliwościom aranżacyjnym. Dlatego postawienie na taśmy LED umieszczone w odpowiedniej oprawie jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań na podświetlenie blatu roboczego w kuchni, który znajduje się tuż pod szafkami.

Montaż oświetlenie LED pod szafkami - jak przebiega?

Montaż oświetlenia LED pod szafkami kuchennymi teoretycznie nie powinien sprawić trudności - nawet kiedy wykonujesz go po raz pierwszy. Jednak dla zachowania najwyższego bezpieczeństwa warto zgłosić się z prośbą o montaż do fachowca - tym bardziej, kiedy nie masz doświadczenia w pracy z instalacją elektryczną.

Jak zamontować oświetlenie LED pod szafkami krok po kroku?

  1. Najpierw musisz wybrać odpowiednie oświetlenie LED i zasilacz, które będą ze sobą kompatybilne. Dobrze jest zdecydować się na taśmę LED o długości odpowiadającej wymiarom szafki (zazwyczaj można je docinać). Zasilacz powinien być z kolei odpowiednio dobrany do mocy oświetlenia LED, aby zapewnić stabilne i bezpieczne zasilanie. Przy wyborze dobrego zestawu pomoże Ci obsługa sklepu.
  2. Montaż oświetlenia LED pod szafkami wymaga również dobrego przygotowania powierzchni. Powinna być czysta, odtłuszczona i sucha, co zapewni świetna przyczepność listew LED. Listwa montażowa jest jednym z niezbędnych elementów, który umożliwi zamocowanie oświetlenia LED pod szafką. Listwy należy montować z wykorzystaniem wkrętów lub taśmy dwustronnej samoprzylepnej (specjalistycznej).
  3. Jak zamontować taśmę LED pod szafkami? Kiedy listwa została zamocowana już do wybranego podłoża, nadchodzi moment na włożenie w jej profil taśmy LED. Najczęściej wystarczy odkleić taśmę samoprzylepną znajdująca się po wewnętrznej stronie taśmy LED i przykleić ją do listwy montażowej.
  4. Ostatnim krokiem montażu LED-ów pod szafkami kuchennymi będzie podłączenie zasilacza do oświetlenia LED. Zasilacz powinien być przypięty do gniazdka elektrycznego, a następnie podłączony do oświetlenia LED za pomocą kabla z wtyczką.

Wiesz już, jak zamontować listwy LED pod szafkami w kuchni, jednak pamiętaj, że nie jest to jedyna metoda na oświetlenie tego pomieszczenia. Nasz sklep z oświetleniem oferuje również modne, nowoczesne kinkiety do kuchni, które dzięki ruchomym ramionom umożliwiają pełną konfigurację w zakresie ustawienia źródła światła. Ponadto, w kategorii lampy do kuchni znajdziesz wiele atrakcyjnych wariantów oświetlenia górnego. To lampy LED w formie nowoczesnych i minimalistycznych w formie plafonów, a także lampy wiszące w stylu glamour i reflektory. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym katalogiem naszych produktów.