Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

Napisz e-mail

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jaka lampa nad drzwi wejściowe?

Zewnętrzne oświetlenie domu wygląda bardzo efektownie i dodaje posesji uroku oraz jest niezwykle praktyczne. Jaka lampa nad drzwi wejściowe będzie najlepsza, by dobrze oświetlić całą przestrzeń wokół drzwi zewnętrznych? Dziś poszukamy odpowiedzi na to pytanie, by znaleźć rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Podpowiemy, jakie lampy zewnętrzne możesz tu wykorzystać oraz na co zwracać uwagę sprawdzając parametry takiego oświetlenia. Chcesz wiedzieć więcej? Odpowiedzi znajdziesz w kolejnych akapitach!

Jaka lampa nad drzwi wejściowe? Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

W ofercie naszego sklepu z oświetleniem znajdziesz rozmaite oświetlenie nad drzwi wejściowe. Co zrobić, by wybrany model lampy zewnętrznej nad drzwi pasował do pozostałych elementów oświetlenia i dekoracji domu, a także dobrze spełniał swoją rolę? Przed zakupem warto przemyśleć, jaki rodzaj oświetlenia nad wejściem do domu sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Czy potrzebujesz punktowego światła po bokach drzwi, czy raczej zależy Ci na oświetleniu większej przestrzeni, tak, by światło padało też na całe schody lub kawałek ścieżki do domu?

Małe oświetlenie zewnętrzne nad drzwiami, które daje światło skierowane w konkretnym kierunku, to nic innego jak kinkiety zewnętrzne przymocowane wokół drzwi. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, możesz je zamontować nad górną futryną lub po bokach, na środku wejścia. Kinkiet nad drzwi wejściowe może przylegać bezpośrednio do ściany lub mieć postać małych latarenek z metalową oprawą. Takie lampy dają subtelne światło, które nieco rozjaśni przestrzeń przy wejściu, a jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną.

Innym pomysłem są plafony zewnętrzne. To zazwyczaj płaskie lampy sufitowe, które nie zajmują dużo miejsca, jednocześnie dobrze oświetlając przestrzeń. Taka lampa LED nad drzwi wejściowe jest niemal niewidoczna, dzięki czemu będzie dobrze wyglądać w wielu aranżacjach. Poza swoim minimalistycznym wyglądem zapewnia również dużą oszczędność energii, bowiem żarówki LED pobierają mniej prądu niż te zwykłe, a do tego możesz dowolnie wybrać barwę światła, jaka będzie oświetlać Twoje drzwi wejściowe. Dla swojej wygody możesz zdecydować się również na lampy nad drzwi wejściowe z czujnikiem ruchu, które zaświecą się same, gdy będziesz podchodzić do domu.

Dla miłośników elegancji i klasycznego stylu oferujemy z kolei lampy wiszące zewnętrzne. Te gustowne latarenki zwracają na siebie uwagę, uwydatniając walory wizualne domu i drzwi wejściowych. Ich wysokość jest regulowana, więc możesz je swobodnie dopasować tak, by wisiały na właściwym poziomie. Taka lampa nad drzwi wejściowe daje odpowiednią ilość światła, by bez problemu znaleźć klucze do domu i bezpiecznie wejść do środka. W zależności od swojego gustu, możesz wybrać lampy zewnętrzne nad drzwi w stylu klasycznym, retro lub nowoczesnym.

Co warto wiedzieć podczas wyboru oświetlenia nad drzwi wejściowe?

Poza samym stylem i rodzajem lamp zewnętrznych, warto również zwrócić uwagę na kwestie techniczne, takie jak barwa światła czy klasa szczelności. Pamiętaj, że Twoja lampa może mieć zimną lub ciepłą barwę światła. Tę pierwszą zwykle wybiera się przy oświetleniu nowoczesnych budynków, z kolei klimatyczne domy retro lepiej prezentują się z ciepłym tonem światła.

Lampa nad drzwi wejściowe musi być również odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz szczelnie zamknięta, by do jej wnętrza nie dostała się woda. Minimalna klasa szczelności to IP44 – ten wskaźnik zapewnia bezpieczeństwo i dobrą odporność oświetlenia na deszcz czy śnieg.

Dużą popularnością cieszą się również lampy nad drzwi wejściowe z czujnikiem ruchu. To bardzo wygodne rozwiązanie, bowiem nie musisz pamiętać o ich włączaniu i wyłączaniu – czujnik sam będzie to kontrolował.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci podjąć decyzję, jaka lampa nad drzwi wejściowe będzie najlepsza do Twojego domu. Przejrzyj bogaty asortyment sklepu Cudowne Lampy i wybierz model, który spodoba Ci się najbardziej!