Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jakie oświetlenie do kuchni?

Urządzasz swój dom lub mieszkanie i zastanawiasz się w związku z tym, jakie oświetlenie do kuchni sprawdzi się najlepiej? Właściwie rozmieszczenie, a także odpowiednia moc i barwa światła w pomieszczeniach znacząco wpływają na samopoczucie domowników i efektywność ich działań. W kuchni spędzamy mnóstwo czasu, nie tylko gotując, lecz także jedząc, rozmawiając i przyjmując gości. W tym artykule podpowiadamy, jakie oświetlenie podszafkowe do kuchni wybrać, jakie ledy i lampy się sprawdzą oraz jak wybrać barwę światła.

Jakie oświetlenie podszafkowe do kuchni?

Jakie oświetlenie pod szafki kuchenne będzie najlepsze? Obecnie do najczęściej wybieranych należą lampy led i taśmy, które uważa się za ekonomiczne oraz prezentujące się estetycznie rozwiązanie. Jakie ledy do kuchni pod szafki? Polecanym modelem jest listwa LED znajdująca się na elastycznej taśmie. Wyróżnia ją łatwość montażu. Listwę możesz zainstalować pod meblami, nie niszcząc ich wierceniem. Jakie ledy pod szafki kuchenne, jeśli chodzi o ich barwę? Najlepiej wybrać te emitujące białe światło, które doświetli blat roboczy. Do podszafkowego oświetlenia wykorzystuje się również halogeny. Cechuje je bowiem trwałość i właściwość wydobywania rzeczywistych kolorów. Jakie lampy halogenowe do kuchni pod szafki? Warto zdecydować się na te opisane jako energooszczędne.

Jakie oświetlenie w kuchni w formie taśmy LED warto wybrać? Ze względu na warunki panujące w tym pomieszczeniu dobrze jest zdecydować się na wodoodporne ledy. Warto też kupić taśmę, którą można przyciąć i dopasować do danej długości mebla.

Jakie oświetlenie do salonu z kuchnią? 

Planując oświetlenie w salonie z kuchnią, wydziel poszczególne strefy tej wielofunkcyjnej przestrzeni. Blat roboczy, czyli miejsce do przygotowywania posiłków, powinien być dokładnie doświetlony. Przestrzeń jadalna oraz wypoczynkowa nie wymaga już aż tak wyrazistego światła. Jakie oświetlenie do salonu z kuchnią możesz wybrać? W strefie roboczej polecamy instalację taśmy ledowej, natomiast w przestrzeni służącej spożywaniu posiłków i wypoczynkowi – nowoczesne lampy sufitowe oraz podłogowe. Pamiętaj, by dobrać je do stylu aranżacji panującego we wnętrzu. A jakie oświetlenie do małej kuchni będzie właściwe? W przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu warto zdecydować się na doświetlające każde miejsce punkty świetlne. Takie rozwiązanie optycznie powiększy przestrzeń.

Jakie oświetlenie do kuchni? Ciepłe czy zimne?

Pytaniem, które należy sobie postawić, wybierając lampy, jest też: jakie oświetlenie do kuchni – ciepłe czy zimne? Barwę warto dopasować, biorąc pod uwagę styl wnętrza. W angielskich czy rustykalnych kuchniach sprawdzi się ciepły odcień, zaś w nowoczesnych i minimalistycznych lepszym wyborem będzie zimna barwa.

Wiesz już, jakie światło w kuchni sprawdzi się najlepiej. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zobacz nasz sklep z oświetleniem. Znajdziesz w nim m.in. sufitowe lampy LED i nowoczesne kinkiety.