Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jakie oświetlenie do przedpokoju?

Zastanawiasz się, jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać? Masz pytania odnośnie do barwy światła, jego natężenia oraz rodzaju lamp? W poniższym artykule zwięźle przedstawiamy kwestie, które warto wziąć pod uwagę, planując punkty świetlne na korytarzu. Na jakie lampy do przedpokoju się zdecydować, by odpowiednio doświetlały przestrzeń oraz prezentowały się estetycznie i spójnie z pozostałym wyposażeniem? Sprawdź już teraz i wybierz najlepsze oświetlenie strefy wejściowej swojego domu lub mieszkania!

Jakie oświetlenie na korytarz? Barwa ciepła czy zimna?

Jakie światło do przedpokoju będzie odpowiednie, jeśli chodzi o wybór jego barwy? To, czy lepsze będzie zimne czy ciepłe oświetlenie, zależy m.in. od tego, jakie światło zostało wybrane w pozostałych pomieszczeniach. Mieszanie różnych barw stworzy bowiem poczucie chaosu i niepokoju, a przecież dom powinien być przestrzenią umożliwiającą regenerację sił po pracy.

Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę, zdecyduj się na ciepłą barwę. Tego typu wybór będzie również właściwy w przypadku gdy przedpokój znajduje się z dala od naturalnego źródła światła. A jakie oświetlenie na korytarz będzie najlepsze, jeśli ta sfera niemal przez cały dzień pozostaje skąpana w świetle słonecznym? W takiej sytuacji dobrze będzie prezentować się światło o zimnej barwie, która nie wzmacnia poczucia jaskrawości danej przestrzeni.

Jakie oświetlenie do przedpokoju? Co wziąć pod uwagę?

W przedpokoju zakładamy przed wyjściem oraz zdejmujemy po powrocie do domu odzież wierzchnią i buty. Często w tej strefie mieszkania nie ma zamontowanych okien. W związku z tym bywa dość ciemno bez względu na to, czy jest dzień, czy może noc. Dlatego korytarz potrzebuje doświetlenia, które umożliwi swobodne poruszanie się i zakładanie odzieży. Nie oznacza to jednak, że musisz decydować się na lampy o tak dużej intensywności jak w przypadku blatu roboczego w kuchni czy łazienkowego lustra. W przypadku miejsc, w których nie wykonuje się precyzyjnych czynności, wystarczy średnia intensywność oświetlenia.

Wybierając lampy, należy zwrócić uwagę na metraż pomieszczenia i wysokość sufitu. Jakie oświetlenie do korytarza sprawdzi się w przypadku niewielkiego i kwadratowego przedpokoju? W takiej sytuacji najlepiej zdecyduj się na pojedynczą lampę zamontowaną na środku. Jeśli sufit znajduje się nisko, możesz wybrać plafon. A co jeśli przedpokój jest dość wąski i długi? Wówczas dobrze jest wybrać kilka regularnie umieszczonych na suficie punktów świetlnych lub listwę oświetleniową.

Jakie lampy na korytarz charakterystyczny dla kamienic, czyli przedpokój o wysoko znajdującym się suficie? W tym przypadku możesz wybrać lampy wiszące – nawet mocno dekoracyjne żyrandole. Nie będą one bowiem przeszkadzać domownikom i gościom podczas ubioru.

Pamiętaj, że planowanie rozkładu oświetlenia ściśle wiąże się z układem instalacji elektrycznej. W związku z tym rozmieszczenie poszczególnych punktów świetlnych musi uwzględniać rozkład tej instalacji.

Wiesz już, jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać, biorąc pod uwagę rozmiar pomieszczenia i barwę światła. Nasz sklep internetowy z oświetleniem oferuje nowoczesne lampy sufitowe, podłogowe czy stołowe, za pomocą których odmienisz wygląd nie tylko korytarza, lecz także pozostałych pomieszczeń. Znajdziesz u nas wiele propozycji nadających się zarówno do zamontowania w przedpokoju, jak i w każdym innym wnętrzu. Sprawdź juz dziś oferowane lampy wiszące, kinkiety wewnętrzne oraz podłogowe i skompletuj pełne oświetlenie wnętrza!