Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

Napisz e-mail

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Jakie oświetlenie wybrać do wnętrza w stylu loftowym?

Przed Tobą wyzwanie, jakim jest aranżacja mieszkania i wybór oświetlenia? Lampy loftowe to świetny wybór do wnętrz o surowym i ascetycznym wykończeniu. Propozycji jest mnóstwo, odróżniających się zarówno kolorystyką, czy rodzajem oświetlenia, jak i samym projektem. Nie masz pomysłu na dobór lamp? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, by zapewnić sobie wystarczającą ilość światła, a jednocześnie chcesz, by wybrane warianty pasowały do aranżacji? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym podpowiemy jakie oświetlenie i lampy najlepiej sprawdzą się w stylu loftowym. Zapraszamy do lektury!

Wyposażenie i oświetlenie w stylu loftowym – czym się charakteryzuje?

Zanim przejdziemy do części, w której wskażemy, jakie oświetlenie będzie dobrym pomysłem, gdy w grę wchodzi styl loftowy, warto poznać jego charakterystykę. Wśród najważniejszych wyróżników można wskazać następujące cechy:

  • otwarta przestrzeń użytkowa bez ścianek działowych,

  • duże okna stanowiące źródła naturalnego światła,

  • minimalne i wielofunkcyjne wyposażenie,

  • neutralność kolorystyczna,

  • oszczędny i surowy klimat.

Mimo że przestronne okna sprawiają, że wpada przez nie dużo naturalnego światła, to nie oznacza, że lampy loftowe do salonu są zbędne. Oświetlenie jest podstawowym elementem wyposażenia każdego domu, więc ten wybór powinien być przemyślany.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy w stylu loftowym?

Oświetlenie do wnętrz w stylu loftowym może być sporym wyzwaniem. Ze względu na przestronność takich wnętrz zachodzi obawa, że niektóre zakamarki będą niedoświetlone. Zadbaj więc o to, by zapewnić swoim wnętrzom lampy loftowe wiszące, czy sufitowe, a w razie potrzeby możesz dobrać warianty ścienne, czy podłogowe, np. kinkiety metalowe

Drugim problemem jest wysokość pomieszczenia. Lampy w stylu loftowym to bardzo dużo propozycji wiszących. Oczywiście dostępne są także warianty sufitowe, jednak większą popularnością cieszą się te pierwsze. Pamiętaj, że nie sprawdzą się one do niskich pomieszczeń i możesz wtedy przytłoczyć pomieszczenie. W przestrzeniach z wysokim sufitem wiszące lampy loftowe świetnie zdadzą egzamin, ale do niskich wnętrz bezpieczniej wybrać np. listwę reflektorową, czy lampy sufitowe.

Lampy loftowe – jakie wybrać?

A zatem jakie lampy loftowe wybrać do poszczególnych pomieszczeń? Inny wybór padnie do przestrzeni dziennej, a inny np. do sypialni. Jeśli chodzi o lampy loftowe do salonu czy sypialni to świetną, dekoracyjną opcją będą warianty z ozdobnymi kloszami ze szkła.

Wybierając loftowe oświetlenie do łazienki, musisz pamiętać nie tylko o odpowiednim wyglądzie lampy, lecz na samym początku zadbaj o odpowiednią klasę wodoszczelności. Jest to kluczowe, by posłużyła Ci długimi latami. Ciekawym pomysłem na oświetlenie loftowe do łazienki jest to wokół lustra. Nadaje wnętrzu nowoczesności, jest przy tym bardzo praktyczne, a zarazem dekoracyjne.

Odwiedzając nasz internetowy sklep z oświetleniem, możesz wybrać nowoczesne lampy sufitowe metalowe i wiele innych propozycji, które świetnie sprawdzą się do loftowych wnętrz. Zapraszamy!