Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Klimatyczne oświetlenie tarasu

Taras jest idealnym miejscem do wypoczynku i spędzania czasu z bliskimi. Umożliwia odpoczynek w blasku słońca oraz w deszczowe dni. Jest miejscem w którym można bardzo miło relaksować się także po zmroku. Aby umilić odprężanie się na tarasie należy zadbać o jego odpowiedni wygląd i właściwie zaaranżowanie przestrzeni wokół. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i dodatkom taras będzie funkcjonalny oraz będzie pięknie prezentował się i harmonizował z otoczeniem. Elementem podkreślającym jego urok i budującym atmosferę tego miejsca jest właściwie dobrane oświetlenie.

Światło może zmienić taras w niezwykle przytulne miejsce, sprzyjające wypoczynkowi po dniu pełnym obowiązków. Wyróżni go i spowoduje zachwyt domowników i odwiedzających. Oświetlenie doda tarasowi charakteru i sprawi, że będzie doskonale prezentował się wieczorami, eksponując dodatkowe elementy otoczenia, np. roślinność ogrodową. W zależności od pomysłu i upodobań oraz biorąc pod uwagę styl domu, można wybierać spośród wielu rodzajów oświetlenia zewnętrznego.

Wskazane jest zastosowanie kilku rodzajów lamp na tarasie. Jako oświetlenie główne, które dobrze doświetli taras sprawdzi się lampa sufitowa wisząca lub plafon zamontowany nad stołem lub stolikiem kawowym. Będzie centralnym punktem gdy spożywamy posiłek lub podczas wieczornych spotkań towarzyskich. Dobrą widoczność zapewni oświetlenie kierunkowe, np. w postaci kinkietów ściennych. Podkreślą one nastrojowy klimat i stworzą kameralną przestrzeń sprzyjającą relaksowi i spotkaniom towarzyskim. Można zastosować także oświetlenie przy stopniach tarasu, które zapewni funkcjonalność i bezpieczeństwo podczas wchodzenia i schodzenia. W narożnikach tarasu lub obok mebli wypoczynkowych pięknie zaprezentują się lampy stojące. Dodatkowe i dyskretne lampki, które pozwolą stworzyć ciepłą i przytulną przestrzeń, to oprawy wpuszczane, które można umieścić w suficie tarasu oraz w podłodze. Uzupełnieniem klimatycznego oświetlenia tarasu mogą być girlandy świetlne, lampiony i świecące donice.

Lampa zewnętrzna wisząca w kształcie kuli CUMULUS M firmy Nowodvorski, to przykład oprawy, która piękne doświetli taras. Umieszczona nad stołem będzie sprzyjała wieczornemu ucztowaniu. Została wykonana z polietylenu, niezwykle trwałego materiału odpornego na zmienne warunki zewnętrzne. Posiada stopień szczelności IP65.

Lampa wisząca kula ogrodowa CUMULUS M Nowodvorski 9715

Kinkiet EDGAR LED firmy Italux, to kolejna propozycja tarasowego źródła światła. Jego prosty kształt sprawdzi się głównie w nowoczesnej architekturze. Pozwoli stworzyć przytulnie oświetlone miejsce do spotkań z bliskimi i wieczornego relaksu. Jest wykonany z aluminium, ma stopień ochrony IP54. Kinkiet posiada dwa zintegrowane, energooszczędne źródła światła LED. Model EDGAR LED jest dostępny także w wariancie z jednym źródłem światła.

 

Oprawa zewnętrzna natynkowa TONIO firmy Azzardo to dyskretna lampka w białym kolorze o niewielkich rozmiarach i prostej formie. Może być jedynym rodzajem oświetlenia zastosowanego na tarasie, ale może występować także wraz z innymi lampami lub być stosowana do oświetlenia wybranej strefy tarasu. Została wykonana z aluminium, ma wymienne źródło światła i współczynnik ochrony IP54.

Bez względu na rodzaj wybranych lamp na taras, najważniejsze jest ich wykonanie z wysokiej jakości materiałów, które nie zmienią wyglądu i właściwości w różnych temperaturach oraz podczas różnej wilgotności. Ważne jest aby w lampy były odporne na warunki atmosferyczne, czyli charakteryzowały się odpowiednią szczelnością i posiadały wysoki stopień ochrony IP, zapewniający ich bezpieczne użytkowanie bez względu na warunki zewnętrzne. Wskazany jest także zakup lamp energooszczędnych, aby nie ponosić wysokich kosztów zużycia energii.

W naszym sklepie Cudowne Lampy znajdą Państwo wiele lamp na taras, które pięknie oświetlą przestrzeń, wprowadzą nastrojową i klimatyczną atmosferę oraz pozwolą relaksować się wieczorami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.