Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Lampy wiszące nad stół

Stół to praktyczny mebel, który odgrywa bardzo ważną rolę w domu. Przy stole bliscy mogą cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, wspólnymi posiłkami i rozmowami. Przy stole spędzamy miłe chwile podczas odwiedzin rodziny i znajomych. Stół koncentruje życie rodzinne, a w niektórych domach służy jako miejsce do pracy, a dzieciom jako miejsce do odrabiania lekcji.

Na atmosferę i odbiór tego co jest na stole, a tym samym samopoczucie i komfort biesiadujących ma wpływ odpowiednie oświetlenie. Cechy na które należy stawiać podczas dokonywania wyboru wymarzonego modelu lampy wiszącej nad stół, to jakość i funkcjonalność. Lampa powinna posiadać walory dekoracyjne i praktyczne, dobrze oświetlać stół i pasować do całej aranżacji. Powinna być zgodna z indywidualnymi wymaganiami i preferencjami domowników. Dlatego ważne jest wcześniejsze przemyślenie gdzie będą się znajdowały lampy, jaką będą miały barwę i moc oraz ukierunkowanie światła.

Starannie dobrana lampa wisząca nad stół przyciągnie uwagę i będzie idealnym dodatkiem, który w doskonały sposób podkreśli wystrój wnętrza. Odpowiednio dostosowana lampa wisząca nad stół potrafi odmienić całą aranżację i nadać wnętrzu stylu i uroku. Pomoże stworzyć praktyczną, przytulną przestrzeń i domową atmosferę oraz wyeksponuje urok tego co jest na stole. Sprawi też, że spożywanie posiłków, prowadzenie rozmów i podejmowanie gości będzie przyjemniejsze. Wnętrze będzie się atrakcyjnie prezentowało, a wszystkie funkcje i zastosowania stołu będą spełnione.

Wybierając lampę wiszącą nad stół należy uwzględnić wielkość wnętrza. W dużych pomieszczeniach jest większa dowolność w wyborze opraw. Im większe wnętrze, tym bardziej okazała może być lampa. W tym przypadku sprawdzą się oprawy z szerokimi kloszami, które kierują światło do stołu, a nie na boki. Kluczowe jest aby ich wielkość i styl komponowały się z całą aranżacją. W małych pomieszczeniach ważne jest aby wielkością lampy zbyt nie przytłoczyć wnętrza oraz aby oprawa wisząca nad stołem nie krępowała biesiadujących. Można wybrać model z możliwością regulacji wysokości, co pozwoli dostosować wysokość zawieszenia do własnych potrzeb i możliwości. Lampa wisząca nad stół powinna być zawieszona tak, aby jej dolna część znajdowała się około 50-80 cm nad stołem. Taka wysokość zawieszenia sprawia, że nie będzie przeszkadzała siedzącym przy stole, nie będzie zasłaniała biesiadujących i nie będzie utrudniała podawania potraw.

Nad stołem może być zawieszona tradycyjna, prosta lampa lub oprawa o dekoracyjnym, niepowtarzalnym wyglądzie, np. bogato zdobiony żyrandol. Pięknie prezentują się też lampy nowoczesne, minimalistyczne. Lampy wiszące nad stół mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej są to: szkło, kryształ, metal, drewno, wiklina, rattan. Ciekawie wyglądają druciane abażury, które kojarzone są z loftami, ale pasują także do wnętrz urządzonych w innych stylach. Dzięki temu pomieszczenie wygląda niebanalnie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zawieszenie dwóch takich samych lamp. Pozwala to dokładnie oświetlić nawet duży stół. Po wybraniu rodzaju oprawy, pozostaje jeszcze wybór mocy, barwy i kierunku w którym pada światło. Wszystko zależnie od możliwości we wnętrzu oraz od pomysłowości i wyobraźni użytkowników.

W ofercie sklepu Cudowne Lampy znajdziecie Państwo bogaty wybór modeli opraw wiszących nad stół. Oferujemy lampy w różnych kształtach i wielkościach, wykonane z materiałów o wysokiej jakości i wytrzymałości, które posłużą Państwu przez długi czas. Poniżej prezentujemy przykładowe lampy z naszej oferty, które można zastosować nad stołem.