Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Lampy z betonu - interesujący trend oświetleniowy

Beton jest powszechnie stosowanym materiałem budowlanym. Producenci oświetlenia wykorzystują beton do produkcji lamp i oferują bogatą gamę nowoczesnych opraw wykonanych z tego materiału.  W ostatnich latach lampy z betonu stały się interesującym trendem oświetleniowym i zyskują coraz szersze grono wielbicieli. Są chętnie wybierane przez projektantów wnętrz i architektów. To niezwykle trwały, solidny, wytrzymały, łatwy w czyszczeniu oraz odporny na ścieranie i na warunki atmosferyczne materiał. Dzięki swoim właściwościom stosowany jest do produkcji lamp wewnętrznych, ale także lamp zewnętrznych.

Lampy tego typu umieszczane są głównie w pomieszczeniach nowoczesnych i loftowych, lecz można je dostosować do koncepcji wnętrz urządzonych w innych stylach. Są bardzo uniwersalne, mogą oświetlać przestrzenie prywatne i publiczne. Wybierane są często przez doceniających unikalny wygląd i odważne rozwiązania we wnętrzach. Są elementem który urozmaici całą aranżację, a wnętrze dzięki temu może nabrać nowego charakteru. Wybór lamp z betonu jest odzwierciedleniem zastosowania nowoczesnych trendów we wnętrzu. 

Lampy betonowe tworzą ciekawy, niepowtarzalny klimat, dający efekt surowości. Są elementem dekoracyjnym skupiającym uwagę, intrygującym i przyciągającym wzrok. Produkowane są w nietypowych kształtach lub w oszczędnej formie, która uwydatnia ich surowy urok. Dają możliwość wykonania wielu aranżacji, od zamontowanych pojedynczo, po kilka sztuk w szeregu. Stają się coraz bardziej popularne jako oświetlenie główne i dodatkowe.  Wiodący na rynku producenci lamp, którzy ustalają trendy w oświetleniu prześcigają się z pomysłami na nowe bryły lamp betonowych, proponując bogactwo wzorów i rozmiarów. Mogą być wykonywane na indywidualne zamówienie, dzięki czemu dekoracyjny beton może przybierać różne formy i niepowtarzalne kształty, które będą przyciągały spojrzenia. 

Beton pozornie wydawać się może materiałem zbyt ciężkim do produkcji lamp. Lampa betonowa wykonana bez ozdób i dodatku innych materiałów przybiera ascetyczną, klasyczną formę. Jednak jego surowy, chłodny wygląd można ocieplić dodatkami do opraw. Atrakcyjności dodaje połączenie betonu z innymi materiałami, jak metal, drewno, żywica. Zastosowanie połączenia z materiałami, takimi jak mosiądz i miedź sprawia, że lampy przypominają ozdobny klejnot. 

W wielu modelach istnieje możliwość wybrania koloru betonu z jakiego wykonana jest lampa, choć produkowane są głównie w klasycznych odcieniach szarości. Betonowe oprawy są unikatowe pod względem faktury i odcienia. Mogą być stosowane jako oświetlenia główne w postaci lamp wiszących, oraz oświetlenie dodatkowe w postaci lamp podłogowych, stołowych, biurkowych i kinkietów. Pozwalają wprowadzić wiele rozwiązań aranżacyjnych, wpisując się w każde wnętrze.

 

W sklepie Cudowne Lampy oferujemy lampy betonowe od wiodących producentów. Poniżej przedstawiamy przykłady dostępnych u nas lamp betonowych.

Jedną z propozycji jest kinkiet SIGMA BETON Sollux, o unikalnym kształcie, ze światłem rozchodzącym się w górę i w dół i urzekającym efektem wizualnym. Doskonały do dekoracyjnego podświetlenia ściany, stanowi nie tylko źródło światła, ale także przyciągającą spojrzenia ozdobę.

 

Lampa BORGIO beton Sollux oferowana jest w wersji z jednym, dwoma lub trzema źródłami światła. Wielkość lampy można dobrać do powierzchni, którą ma oświetlać. Wykonana jest z betonu połączonego ze stalą, która dodaje lampie szyku. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych. Odpowiednia do pomieszczeń wykończonych w różnej stylistyce, podkreśli charakter wnętrza.

Więcej lamp z betonu znajdą Państwo klikając poniższy link:

Lampy z betonu