Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Lampy z wentylatorem / wiatrakiem

Modne i nowoczesne lampy z wentylatorem - wiatrakiem

Charakterystyka lamp z wentylatorem

Nie każdy jest zwolennikiem korzystania z klimatyzacji podczas upałów. Poszukując alternatywy, warto rozważyć zakup lampy z wentylatorem - wiatrakiem. Lampowentylator stanowi połączenie podsufitowego wiatraka z lampą. Jego centralnym punktem jest światło, wokół którego umieszczone są skrzydła wiatraka. Dzięki temu podczas upałów, w zależności od potrzeb można korzystać z chłodnego powietrza oraz światła o oczekiwanym natężeniu. Siłę nawiewu i nasilenie światła można regulować. Oprawy z wiatrakiem są wyposażone w możliwość kilkustopniowego nastawiania mocy. Mogą być sterowanie poprzez pociągane, sznurkowe włączniki, znajdujące się bezpośrednio na wentylatorze. Drugą, jeszcze wygodniejszą opcją jest sterowanie pilotem, co pozwala regulować pracę wentylatora i lampy bez ruszania się z miejsca. Dzięki pilotowi można je włączać, wyłączać i zmieniać szybkość ich pracy. Niektóre piloty mają dodatkową opcję ściemniania światła. Lampy z wiatrakiem mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, np. z metalu, drewna, tkaniny, tworzywa. Dzięki temu każdy może dopasować oprawę idealną do swojego wnętrza.

 

Korzyści z posiadania lampy z wiatrakiem

Lampa z wentylatorem łączy różne funkcje praktyczne i dekoracyjne. Oprócz podstawowej, jaką jest oświetlenie pomieszczenia, daje przyjemny chłód podczas upalnych dni. Sprawdzi się też podczas gorących wieczorów, dając przyjemny powiew chłodnego powietrza bez konieczności otwierania okna, przez które wchodzą owady przyciągane przez światło. Jest rozwiązaniem tańszym niż klimatyzacja, której montaż jest dość dużym wydatkiem, a dodatkowo wiąże się z remontem i kuciem w ścianach. W sezonie grzewczym, gdy na dworze jest zimno, wentylator ułatwi cyrkulację powietrza, kierując ciepłe powietrze znajdujące się pod sufitem ku dołowi. Nowoczesne wentylatory sufitowe z oświetleniem dają orzeźwiający powiew i doskonałe światło, bez konieczności stosowania zajmujących miejsce wiatraków stojących. Zamontowane na suficie zajmują tyle miejsca, ile zajmuje lampa sufitowa. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie pilota, który ułatwia obsługę urządzenia. Ich zaletą jest energooszczędność. Producenci oferują modele ze zintegrowanym źródłem światła LED lub z wymienną żarówką. Wiatrak w postaci lampy będzie nieocenionym dodatkiem, stanowiącym niebanalną ozdobę. Wśród różnorodnych kształtów i wzorów oferowanych przez producentów, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie, zgodny z gustem użytkownika oraz stylem wykończenia wnętrza.

 

Do jakich wnętrz pasują lampy z wentylatorem - wiatrakiem?

Lampowentylatory zapewnią pożądaną temperaturę pomieszczenia, ozdabiając jednocześnie wnętrze. Ich duży wybór sprawia, że można je zastosować w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy poczuć się komfortowo dzięki przyjemnemu chłodowi. W salonie lampa z wentylatorem będzie sprzyjała relaksowi podczas wypoczynku po dniu pełnym wyzwań. W kuchni, która za sprawą gotowania jest bardzo ciepłym pomieszczeniem, wentylator schłodzi powietrze podczas przygotowania posiłków w upalne dni. W jadalni da uczucie miłego chłodu podczas spotkania z gośćmi. W gabinecie przyjemny powiew sprawi, że będziemy mieli więcej energii do pracy. W pokoju dziecka ułatwi maluchowi zasypianie bez męczącego uczucia przegrzania, a starszemu dziecku da bardziej komfortowe warunki do nauki. W sypialni da orzeźwienie w upalne dni, pozwoli odprężyć się i poprawić komfort snu. Dodatkowo w przypadku wyboru lampowentylatora z pilotem umożliwi regulowanie natężenie światła i intensywność powiewu bez wstawania z łóżka. Lampy z wiatrakiem mogą być także praktycznym i oryginalnym dodatkiem w pomieszczeniach komercyjnych, np. w biurach, salach konferencyjnych, hotelach, restauracjach.

Wszystkich, którzy poszukują dobrego jakościowo i ładnego wentylatora sufitowego z oświetleniem, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Cudowne Lampy.