Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Minimalizm w oświetleniu

Minimalizm stał się bardzo popularnym stylem w urządzaniu wnętrz. To styl idący w parze z nowoczesnością, w którym najważniejsze są harmonia, ład i porządek. Tego typu prostota powoduje wrażenie czystości we wnętrzu. W stylu minimalistycznym harmonii nie zakłóca nadmiar przedmiotów. Umieszczanie tylko tego co jest potrzebne pomaga utrzymać przejrzystość, a w pomieszczeniu panuje ład i wszystko ma swoje miejsce. Przestrzeń wydaje się większa i bardziej przestronna. Minimalistyczne wnętrza charakteryzuje brak miejsca na zbyt ozdobne dodatki oraz różnorodność kolorów. Ta prostota nie musi być nudna. Wystarczy użyć materiałów o wysokiej jakości, które są eleganckie, funkcjonalne i użyteczne.

W stylu minimalistycznym, przez małą ilość przedmiotów i ozdób, ze szczególną starannością należy dobrać elementy wyposażenia. Należy zastosować zasadę mówiącą, że mniej znaczy więcej. Wyposażenie powinno subtelnie podkreślać to co we wnętrzu najpiękniejsze. Ograniczona ilość dekoracji w tym stylu powoduje, że dodanie każdego detalu powinno mieć swój sens. Jedną z ważniejszych części składowych jest właściwie dobrane oświetlenie. W minimalistycznych wnętrzach za sprawą ograniczonej liczby przedmiotów można jeszcze bardziej docenić moc światła.

Lampy w stylu minimalistycznym są proste i pozbawione nadmiaru zdobień. Dyskretne i bez zbędnych detali nadają uroku surowym wnętrzom i będą modne przez wiele lat. Jasne, stonowane kolory pięknie rozpraszają i odbijają światło, przez co uzyskuje się wrażenie rozświetlonego i przestronnego wnętrza. Choć skromne, przez swą elegancję mogą stać się centralnym punktem pomieszczenia. Minimalistyczne lampy mają często geometryczne kształty. To także szklane plafony, proste lampy natynkowe lub wpuszczane w sufit, proste kinkiety lub lampy wiszące. W tym minimalizmie w oświetleniu tkwi prawdziwy luksus. Brak nadmiaru ozdób pozwala skupić się na funkcjonalności, czyli zapewnieniu odpowiedniego oświetlenia, które ułatwi uzyskanie przestrzeni do relaksu i codziennego życia.

W naszym sklepie Cudowne Lampy oferujemy wiele lamp minimalistycznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Poniżej prezentujemy przykładowe modele.

Lampa wisząca VIDAR firmy Milagro, to doskonały przykład lampy w stylu minimalistycznym. Jej prosta forma i spokojne, stonowane kolory powodują, że będzie pasowała do każdego wnętrza. To lampa, która stworzy styl pomieszczenia, a dodatek drewna ociepli wygląd. Dostępna w kolorze białym i czarnym. Model ten można kupić także w formie lampy wiszącej z trzema źródłami światła, lampy sufitowej, lampy stołowej, kinkietu oraz lampy podłogowej.  Zastosowanie we wnętrzu kilku lamp z tej samej serii jeszcze bardziej zaakcentuje minimalizm w jego wyposażeniu.

 

Przykładem minimalizmu w oświetleniu są też wykonane z gipsu kinkiety ARCH firmy Nowodvorski, dostępne w dwóch rozmiarach. Subtelna forma i kolor kinkietu ułatwia utrzymanie ładu i czystości, a prosty kształt zachwyca i nie rozprasza niepotrzebnie. Prezentowany kinkiet uatrakcyjni każde minimalistyczne wnętrze.

 

 

Kolejny przykład minimalizmu w oświetleniu, to lampka nocna COSMO LED firmy Milagro. Posiada okrągłe źródło światła, w którym jest zamontowany moduł LED. Brak ozdobników powoduje interesujący efekt wizualny oraz ułatwia relaks i wytchnienie. Doskonała do zastosowania pojedynczo oraz jako element aranżacji składający się z innych lamp z serii COSMO, takich jak lampa wisząca, lampa sufitowa, kinkiet i lampa podłogowa.