Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oryginalne i efektowne lampy pająki

Lampy pająki składają się z kilku punktów świetlnych instalowanych na regulowanych przewodach. Przewody można mocować w różnych konfiguracjach. To innowacyjne i oryginalne rozwiązanie jest stosowane głównie w nowoczesnych i loftowych wnętrzach. Lampa pająk nada niepowtarzalnego wyglądu i klimatu przestrzeniom mieszkalnym i komercyjnym. Może być stosowana w różnych wnętrzach takich jak salon, sypialnia, gabinet, pokój dziecięcy. Doskonale będzie się też prezentować w powierzchniach biurowych, restauracjach, hotelach.

Lampy pająki dają niepowtarzalny efekt dekoracyjny i stanowią alternatywę dla tradycyjnych żyrandoli. Pozwalają odświeżyć wygląd wnętrz i uczynić je niepowtarzalnymi bez wydawania dużych kwot. Dzięki temu, że dają wiele możliwości aranżacyjnych, są jednymi z najbardziej praktycznych rodzajów oświetlenia.

Ciekawym doświadczeniem może być możliwość eksperymentowania ze sposobem ułożenia przewodów podczas montażu. Przewody można mocować do sufitu symetrycznie lub nie, wszystko zależy od pomysłu i wyobraźni użytkownika. Dowolne ułożenie i podpięcie na suficie pozwala podkreślić indywidualizm aranżacji. Atrakcyjnym rozwiązaniem może być umieszczenie części przewodów na suficie, a części na ścianie.

Ilość punktów świetlnych powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Klosze są zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Lampy pająki występują często w wersji z odkrytą żarówką. Niebanalny efekt wizualny można wzmocnić zakładając ozdobne żarówki. Kształt ozdobnej żarówki może odmienić wygląd całej lampy. Przewody w lampach pająkach mogą mieć długość do kilku metrów. Długie linki umożliwiają ich rozmieszczenie tak, aby dobrze doświetliły różne części wnętrza. Dzięki temu w dużych pomieszczeniach można wyodrębnić wybrane strefy. Dodatkową zaletą lamp pająków jest to, że jedno źródło prądu z sufitu umożliwia rozprowadzenie zasilania na kolejne punkty świetlne.

W ofercie sklepu Cudowne Lampy znajdziecie Państwo wielopunktowe lampy pająki. Poniżej przedstawiamy przykładowe dostępne u nas oprawy tego typu.

Lampa wisząca VERIN Candellux może stanowić nowoczesny i efektowny dodatek we wnętrzu. Źródła światła zostały umieszczone w drucianych kloszach w kolorze miedzi. Pozostałe elementy lampy są w kolorze czarnym. Długie linki - 3x150 cm i 3x230 cm umożliwią rozkładanie punktów świetlnych według własnego uznania. Dzięki temu prezentowana lampa może stać się najbardziej charakterystycznym punktem w pomieszczeniu.

Drugą propozycją jest model WORKSHOP VI firmy Nowodvorski. Cechy tej minimalistycznej lampy, to jednocześnie prostota, ale też niezwykłość. Prezentowana lampa pająk składa się z sześciu drucianych  opraw. Z podsufitki wychodzi pęk przewodów, które mogą być rozciągane na dużej powierzchni sufitu. Pozwala to oświetlić każdy kąt pomieszczenia.

 

Lampa wisząca VOICE IV pająk Candellux, to czteroramienna lampa sufitowa. Źródła światła są umieszczone w szklanych kloszach. Linki mają długość jednego metra i można je dowolnie skracać. Elegancji tej lampie dodaje chromowana podsufitka, do której przymocowane są przewody. Lampa pająk z tej serii dostępna jest także w wariancie z sześcioma kloszami. Pozwala to w zależności od potrzeb wybrać wariant z odpowiednią ilością źródeł światła.

Lampa wisząca VOICE IV pająk Candellux 34-70838