Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie antresoli klatki schodowej

Klatka schodowa w domach, blokach i pomieszczeniach komercyjnych jest ważną przestrzenią, która wymaga przemyślanego i funkcjonalnego oświetlenia. Oświetlenie klatki schodowej powinno być odpowiednio zaplanowane, z uwzględnieniem komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Powinno umożliwiać łatwe, swobodne i pewne poruszanie się i nie oślepiać. Istotny jest też późniejszy dostęp do lampy i łatwość wymiany żarówek.

Nie mniej ważna jest także funkcja dekoracyjna, lampa powinna ładnie prezentować się. Właściwie dobrany kształt, kolorystyka i wielkość opraw oraz odpowiednio dobrana barwa światła ozdobią przestrzeń oraz podkreślą i wyeksponują urok schodów, materiał z jakiego są wykonane, ich fakturę i wykończenie. Głównym wyzwaniem podczas planowania oświetlenia klatki schodowej jest więc połączenie ładnego wyglądu z wygodą.

Pomysłów na oświetlenie klatki schodowej różnymi źródłami światła może być wiele. Ważne jest aby zastosowane oprawy stworzyły funkcjonalną i praktyczną dekorację.  Do oświetlenia głównego można dodawać oświetlenie dodatkowe. Mogą to być lampy wiszące, plafony, kinkiety, lampki podświetlające schody lub taśmy LED. W przypadku wysokich klatek schodowych w domach pięknie będą się prezentowały długie lampy wiszące. Plafony są możliwością, która oświetli przestrzeń nie zajmując dużo miejsca. Popularnym rodzajem oświetlenia głównego lub dodatkowego na klatkach schodowych są też kinkiety. W zależności od potrzeb może to być jeden większy kinkiet lub kilka mniejszych. Kolejna opcja, to emitujące delikatne światło lampki punktowe montowane w ścianie. Taśmy LED montowane pod stopniami schodów są energooszczędnym i nowoczesnym rozwiązaniem.

Niezależnie od tego jaki rodzaj opraw zostanie wybrany, powinien być w stylu dopasowanym do oświetlenia pozostałych pomieszczeń. Powinien zapewniać wygodę, przestronność i uwzględniać preferencje użytkowników. Wielkość lampy należy odpowiednio dopasować do oświetlanej powierzchni.

Przykładem efektownej lampy oświetlającej klatkę schodową może być model z firmy Azzardo IZZA . Osiem kloszy zawieszonych na różnych wysokościach wypełni dużą przestrzeń. Lampa dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych.

 

Plafon SALVA H firmy Nowodvorski to urokliwa, nowoczesna, przyciągająca wzrok lampa. Wykonana ze stali nierdzewnej, składająca się z wielu kulek o różnej wielkości, od których efektownie odbija się światło.

 

Kinkiet MAGNET Sollux o nowoczesnym kształcie może być ciekawą dekoracją klatki schodowej. Wykonany z trwałej ceramiki wypalanej, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania.

 

 

Kinkiet CUADRA LED firmy Milagro, to nowoczesna prosta oprawa o kwadratowym kształcie, umieszczona na ruchomym trzonku. Prosty, minimalistyczny wygląd sprawia, że kinkiet będzie dobrze wyglądał w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach.

Przedstawione powyżej modele, to tylko przykłady lamp na klatkę schodową. Dzięki różnorodnej ofercie sklepu Cudowne Lampy, mogą Państwo wybrać oświetlenie klatki schodowej dopasowane do własnych potrzeb i aranżacji wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.