Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

Napisz e-mail

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie biura - porady

Wielogodzinna praca w biurze wymaga stworzenia dogodnych warunków do pracy. Jednym z kluczowych czynników podnoszących komfort pracy jest odpowiednie oświetlenie. Właściwie dobrane oświetlenie nie powoduje zmęczenia wzroku i ułatwia koncentrowanie się podczas pracy na wykonywanych zadaniach. Ułatwia stworzenie przyjaznego klimatu w miejscu pracy, wpływa korzystnie na samopoczucie i zwiększa wygodę. Jest sposobem na poprawę warunków i bezpieczeństwa pracy, decyduje o produktywności i wydajności pracowników.

Oświetlenie w biurze musi spełniać normy i wymogi określone przepisami. Ilość zastosowanych opraw powinna być dopasowana do oświetlanej powierzchni. Oprawy muszą mieć właściwą do pracy moc i jasność światła oraz nie powodować oślepienia pracowników. Ważna jest także barwa światła. Zalecane jest aby była to barwa biała, która pobudza do działania. Parametry światła powinny być zbliżone do światła naturalnego, które jest najlepszym światłem dla oczu. Wskazane jest aby zastosowane lampy miały regulację kąta padania światła, dzięki czemu światło nie będzie raziło i męczyło wzroku.

Dla zwiększenia komfortu pracy oświetlenie główne można uzupełnić o lampy dodatkowe, takie jak kinkiety i lampy na biurko. Będą one stanowiły dodatkowy element dekoracyjny, podkreślający estetykę wnętrza. Aranżacja składająca się z kilku lamp urozmaici wygląd biura, ale także zapewni wygodę użytkowania. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemów szynowych, które pozwalają kierować kąt padania światła według własnych potrzeb.

Przykładem lampy do oświetlenia biura może być model NORMAN LED firmy Azzardo. Jest to nowoczesna, wykonana z aluminium lampa wisząca. Prosty podłużny klosz lampy jest zawieszony na linkach, których długość można regulować. Źródło światła jest ruchome, dzięki czemu można ustawiać kierunek padania światła w różne strony. Jej minimalistyczna forma sprawia, że będzie idealna do biur urządzonych w różnych stylach. Model NORMAN LED dostępny jest w dwóch kolorach: białym i drewnopodobnym.

 

Lampa sufitowa ZELTUM firmy Italux stanowi połączenie designerskiego wyglądu z cechami praktycznymi. Lampa została wykonana ze stali i szkła, ma kwadratowy kształt i daje mocne światło. Będzie idealna do nowoczesnych i eleganckich biur. Jest dostępna w dwóch wielkościach 34x34 cm i 43x43 cm, dzięki czemu można dobrać odpowiedni wymiar oprawy do wielkości biura.

Oprawa do szyny PROFILE EYE SPOT firmy Nowodvorski została wykonana z lakierowanej stali w kolorze białym lub czarnym do wyboru. Prezentowane reflektory na listwie, to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie do przestrzeni biurowych. Obracana głowica umożliwia kierowanie światła pod dowolnym kątem.

Kinkiet VERA firmy Italux wykonany jest ze stopu metali. Połączenie bieli lub czerni ze stalą sprawia, że kinkiet będzie pasował do aranżacji biura w różnych stylach. Model VERA Italux, to dobrej jakości oświetlenie na wysięgniku z długim ramieniem, który umożliwi ukierunkowanie światła na odpowiednią strefę biura. Ramię jest regulowane w trzech miejscach.

 

Zaprezentowane powyżej i wiele innych lamp do oświetlenia biura znajdziecie Państwo na stronie sklepu Cudowne Lampy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w przypadku pytań do kontaktu z nami.