Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie do sypialni - na co zwracać uwagę?

Remont? Odświeżenie domowej przestrzeni? To zawsze dobra decyzja. Niestety wielu z nas w zalewie katalogów wnętrzarskich, ilości proponowanych rozwiązań nie potrafi się odnaleźć. Projektanci wnętrz codziennie wychodzą naprzeciw swoich klientów z nowymi, innowacyjnymi pomysłami. Sen z powiek spędza między innymi wybór oświetlenia. Jakie lampy do sypialni wybrać, aby były funkcjonalne energooszczędne, pasowały do wnętrza? Co musimy wziąć pod uwagę w chwili wyboru właściwego oświetlenia? Usiądź wygodnie, przeczytaj nasz tekst, a my odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Oświetlenie do sypialni - od projektu do realizacji

Dobry projekt to podstawa - współpraca z cenionym architektem wnętrz z pewnością pomoże zrealizować wszystkie plany. Projektant wnętrz pomoże dostosować kolor ścian dodatków, jak i elementów takich jak oświetlenie. W początkowej fazie prac może to się okazać niezbędne. Doświadczony projektant doradzi też oczywiście w kwestii wyboru lamp: jaka ilość lamp w pomieszczeniu doda przestrzeni ciepła i nie zaburzy przy tym harmonii. Warto korzystać z takich wskazówek.  Na pewno w każdej sypialni przydadzą się:

      lampy stołowe, nocne - delikatne światło, dostosowane do pory dnia, niepodrażniające oczy zagwarantuje nam komfort podczas wieczornego relaksu. Czytania książki lub ulubionego czasopisma,

      kinkiety - tutaj możemy zdecydować się na dwa trzy egzemplarze w sypialni. W zależności oczywiście od wielkości pomieszczenia. Ważne jest, aby każda lampa do siebie pasowała. Nie jest to regułą, ponieważ wielu projektantów eksperymentuje w tej kwestii, ale jednak sypialnia jest miejscem, gdzie bezwzględnie powinna panować harmonia. Dlatego też, jeśli decydujemy się np. na lampy z dodatkiem drewna dobrze byłoby, aby wszystkie były lampami tego typu. Wtedy mamy poczucie, że nasza sypialnia jest kompletną całością.

Wybór oświetlenia do sypialni - na co zwracać uwagę?

Trzy podstawowe rzeczy na jakie powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu lampy do sypialni to:

      materiał, z jakiego wykonana jest lampa - zwracajmy uwagę na jakość, od tego zależy jak długo nam dany produkt posłuży. Metalowe lampy z dodatkiem drewna, to ostatni krzyk mody. wybierajmy takie modele, które będą funkcjonalne i łatwe w utrzymywaniu codziennej czystości,

      moc oświetlenia - lampy w sypialni nie mogą być za ostre. Dlatego też nie kupujmy lampy LED, jeśli nie mamy informacji o jej mocy. W sypialni - w miejscu, gdzie mamy wypocząć sprawdzi się lampa o mocy 550-650 lm. Większa liczba może utrudnić nam zasypianie.

 

Wybieraj to co najlepsze - zdrowy, spokojny sen jest najważniejszy!

Dlaczego tak ważne jest oświetlenie w sypialni? Ponieważ nie może działać podrażniająco. Wybieraj sprawdzone produkty, w dobrej cenie - w takich miejscach jak Cudowne Lampy. Nasz sklep z oświetleniem, to miejsce  gdzie otrzymasz pomoc w wyborze najlepszego produktu.