Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie kuchni? jakie lampy wybrać?

Oświetlenie do kuchni? Jakie wybrać?

Kuchnia jest miejscem w naszym domu gdzie spędzamy dużo czasu. To właśnie w kuchni gotujemy, zmywamy naczynia, spożywamy posiłki, często jest to miesjce na rozmowy z rodziną jak i gościmi. Warto zatem dobrać w tym pomieszczeniu dobre oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest podział kuchni na strefy takie jak miejsce przygotowania posiłków, zlewozmywak czy też stół. Ważnym elementem jest również oświetlenie główne.

Każda strefa powinna być odpowiednnio oświetlona. 

 

Mozemy zatem podzielić oświetlenie w kuchni na poniższe rodzaje:

  • oświetlenie główne

  • oświetlenie do pracy

  • oświetlenie dekoracyjne

 

Oświetlenie główne powinno oświetlać pomieszczenie w sposób umiarkowany. Warto tutaj zastosować róznego rodzaju plafony LED  

 

Jakie lampy nad wyspę lub blat w kuchni?

Blat roboczy gdzie przygotowujemy posiłki powinien być bardzo dobrze oświetlony gdyż to właśnie w tym miejscu mamy do czynienia z ostrymi narzędziami oraz urządzeniami. Jeśli blat roboczy jest na tzw wyspie warto tutaj zastosować lampy wiszące odpowiadające długości blatu. bardzo ciekawym rozwiązaniem są lampy LED, które posiadają możliwość sciemniania za pomocą przyciku umieszczonego w lampie. Dzięki tej funkcji możemy odpowiednio dostosować światło do aktualnie wykonywanych czynności.

Zlewozmywak bardzo dobrze oświetlimy lampami podszafkowymi, światło będzie padało centralnie na zlewozymak,

 

Oświetlenie nad stół w kuchni

Nad stół jeśli taki w kuchni posiadamy również dobrym rozwiązaniem jest zastowanie lamp wiszących. Jeśli nasz stół jest długi warto zastosować lampy wiszące kilkupunktowe. 

Oświetlenie dokoracyjne w kuchni sprawia, że nasza kuchnia nabierze odpwoidniengo charakteru. Warto zastsować paski ledowe pod szafkami, diody ledowe przy posadzce.

 

Lampy do kuchni

Przy wyborze lamp głównie należy kierować się swoim gustem. W dzisiejszych czasach cieżko podzielić lampy na typowo kuchenne czy salonowe. W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 10 tysięcy modeli lamp, które można zastosować w kuchni.