Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie małych mieszkań

Aranżacja małego mieszkania to pewnego rodzaju wyzwanie. Nie na wszystkie dodatki można sobie pozwolić, należy ograniczyć się do tych na które będzie miejsce i które optycznie powiększą przestrzeń. Oświetlenie jest znaczącym elementem podczas urządzania małych mieszkań. Światło pomoże stworzyć przytulną atmosferę, jednocześnie sprawiając, że małe mieszkanie będzie wydawało się większe. Dlatego wybór każdego punktu świetlnego powinien być bardzo przemyślany.

Jako oświetlenie główne nie są wskazane duże, wiszące żyrandole z wieloma ozdobami lub ciemnymi abażurami. Duże lampy zabiorą część przestrzeni i sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawało ciasne i niższe, odwrócą uwagę od pozostałych dodatków i elementów wyposażenia. Lepiej zrezygnować z klasycznych, okazałych żyrandoli, które będą wyglądały dobrze w dużych, wysokich, przestronnych pomieszczeniach. W przypadku niskich wnętrz należy skupić się doświetlenie sufitu. Lampa powinna być jak najbliżej sufitu, a żarówka możliwie jak najwięcej odkryta. Oprawa wisząca zbyt nisko podzieli optycznie małe mieszkanie na dwie części, przez co będzie wydawało się jeszcze mniejsze. Dobrym rozwiązaniem będą plafony lub lampy sufitowe, które są montowane blisko sufitu. Proste klosze w minimalistycznym stylu przyczynią się do optycznego powiększenia pomieszczenia. Klosze nie mogą być zbyt duże, ponieważ przytłoczą pomieszczenie.

Do oświetlenia głównego w małym mieszkaniu, należy dołożyć oświetlenie dodatkowe. Doświetlenie innych części pomieszczenia sprawi, że będzie ono wydawało się optycznie większe, bardziej funkcjonalne i przestronniejsze. Lepiej zastosować kilka mniejszych lamp w różnych miejscach, które będą wpisywały się w aranżację. Dzięki temu będzie można oświetlić różne obszary i nawet w małym mieszkaniu stworzyć miejsce do czytania i miejsce  relaksu. Wskazane jest aby oświetlenie dodatkowe było w takim stylu, jak oświetlenie główne. Zastosowanie opraw w różnych stylach może powodować wrażenia nieładu i przytłoczenia. Producenci lamp często oferują całe serie lamp, na które mogą składać się lampy sufitowe, kinkiety, lampy podłogowe, lampy stołowe.

Można kupić wiele rodzajów lamp, kierowanych w różne strony, jak regulowane reflektory, kinkiety, lampy szynowe, lampy z regulowanym wysięgnikiem. Pozwalają one dostosować kierunek świecenia w dowolną część pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w małym mieszkaniu. W przypadku małych i wąskich pomieszczeń, doświetlenie dłuższej ściany, np. odpowiednio dobranym kinkietem sprawi wrażenie, że pomieszczenie jest szersze.

 W małych mieszkaniach można umieścić także lampę podłogową. Choć wydawać się może, że zabierze ona cenne miejsce na podłodze, nie musi tak być. Ważna jest jednak, aby nie była to masywna lampa z dużym abażurem, a lekka, prosta lampa, która nie będzie sprawiała wrażenia, że jest dominującym dodatkiem. Lampa taka nie może być postawiona pośrodku, ponieważ optycznie podzieli pokój. Powinna być umieszczona na boku lub w narożniku. Dzięki temu rozświetli wybrane miejsce.

Ważny jest też wybór kolorów lamp, aby mieszkanie nie sprawiało wrażenia jeszcze mniejszego. Należy pamiętać, że ciemne kolory przytłaczają, a jasne powiększają. Wskazane są klosze przezroczyste, jasne lub w odcieniach metalicznych. Głębi małemu mieszkaniu doda podświetlenie pojedynczych elementów, np. dekoracji, wnęki, półki. Światło powiększy przestrzeń odbijając się od frontów mebli czy innych dodatków. Warto wykorzystać także możliwości jaki dają nowoczesne, ozdobne żarówki. Światło żarówek dekoracyjnych doda pomieszczeniu wyjątkowego klimatu.

 

Plafon Fairy TK Loghtin, to nowoczesna oprawa sufitowa, która będzie doskonale rozświetlała małe pomieszczenie. Klosze ze szkła nadają jej eleganckiego charakteru i powodują, że sprawia wrażenie delikatnej lekkiej. Doskonała do wnętrz nowoczesnych oraz do wnętrz urządzonych w stylu retro. Występuje w wariantach z trzema, czterema i sześcioma kloszami.

https://www.cudownelampy.pl/lampa-sufitowa-fairy-iii-tk-lighting-4372-4371-kolor-do-wyboru.html

https://www.cudownelampy.pl/lampa-wiszaca-sufitowa-fairy-iv-tk-lighting-2730-2754-kolor-do-wyboru.html

https://www.cudownelampy.pl/lampa-wiszaca-sufitowa-fairy-vi-tk-lighting-2731-2755-kolor-do-wyboru.html

 

Lampy z kolekcji Direzione Sollux Lighting mogą mieć wiele zastosowań w małym mieszkaniu. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych podłużne oprawy, występują w formie plafonu i kinkietu. Mogą być kierowane w różne strony, co sprawia, że są niezwykle funkcjonalne.

https://www.cudownelampy.pl/lampa-sufitowa-oprawa-direzione-3-sollux-lighting-sl0497-sl0501-kolor-do-wyboru.html

https://www.cudownelampy.pl/lampa-sufitowa-oprawa-direzione-2-sollux-lighting-sl0496-sl0500-kolor-do-wyboru.html

https://www.cudownelampy.pl/kinkiet-direzione-sollux-lighting-sl0494-sl0948-kolor-do-wyboru.html

 

Przedstawione powyżej lampy, to tylko przykłady dostępnych w naszym sklepie lamp do małych mieszkań. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą. Mamy wiele propozycji efektownego oświetlenia, dzięki któremu mały pokój może wydawać się większy, wyższy i bardziej przestronny.