Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

Napisz e-mail

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie nad wyspę w kuchni

Wyspa kuchenna jest bardzo wygodnym i funkcjonalnym miejscem do pracy w kuchni i spożywania posiłków, dopełniającym tradycyjną zabudowę. Może znajdować się na środku kuchni lub stanowić granicę między strefą kuchenną, a przestrzenią dzienną. Może być wyposażona jedynie w blat roboczy, ale ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie na wyspie płyty grzejnej lub zlewozmywaka. Praktyczność wyspy kuchennej sprawia, że strefa ta wymaga odpowiedniego oświetlenia. Światło podkreśli walory wizualne wyspy oraz zachęci do korzystania z niej.

W kuchni ważna jest przede wszystkim funkcjonalność i ten warunek powinno spełniać oświetlenie wyspy kuchennej. W tym przypadku funkcją lamp nie jest oświetlanie całej kuchni, a tylko wyspy. Oświetlenie wyspy powinno więc stanowić światło dodatkowe, odrębne od głównego, ale współgrające z pozostałymi oprawami. Model lamp powinien być dopasowany do własnych potrzeb oraz dostosowany do wielkości kuchni i do wymiarów wyspy. Takie oświetlenie zagwarantuje użytkownikom wygodę, zwiększając komfort podczas przygotowania lub spożywania posiłków.

Do oświetlenia wyspy w kuchni najczęściej stosowane są lampy wiszące, z których skierowane do dołu światło dobrze doświetli wyspę. W mniejszych kuchniach sprawdzi się oświetlenie natynkowe, montowane punktowo lub w grupach. Dobrym rozwiązaniem są też lampy zawieszone na listwie, w których z przymocowanej do sufitu listwy zwisa kilka punktów świetlnych.

Przykładem ładnego i praktycznego oświetlenia nad wyspę jest oprawa STYLO Azzardo w kształcie wydłużonego kielicha. Model ten, to połączenie atrakcyjności i funkcjonalności oświetlenia. Dzięki prostej formie można ją łatwo dopasować do pozostałych elementów aranżacji wnętrz. Lampa jest zawieszona na lince, której długość można regulować. Jest oferowana w kolorze białym, czarnym i w barwie chromu.

 

Model często wybierany do oświetlenia wysp kuchennych, to FREYA firmy Italux. Dzięki klasycznemu wyglądowi będzie doskonała do tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz. Lampa została wykonana ze stali, klosz w kształcie kopuły ma miejsce na jedną żarówkę. Przewód na którym jest zawieszony klosz umożliwia regulowanie długości lampy. Wycięcia w jej górnej części przepuszczają światło, co daje ciekawy efekt wizualny. Oprawa jest oferowana w dwóch wersjach kolorystycznych: biała oraz czarna ze złotym wnętrzem.

 

PIERCE LED firmy Milagro, to kolejna propozycja oświetlenia nad wyspę w kuchni. Jej prosta minimalistyczna forma sprawia, że będzie idealna do nowoczesnych wnętrz. Jest zawieszona na dwóch linkach, których długość można regulować. Wzór na lampie imituje biały lub czarny marmur. Model PIERCE to także kinkiety dostępne w dwóch rozmiarach.

 

PENNE Sollux Lighting to natynkowa, minimalistyczna oprawa sufitowa, która dobrze doświetli wyspę kuchenną. Wnętrze uatrakcyjnią klosze tej lampy w kształcie ściętej tuby, a ich prosta forma będzie pasowała do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Klosze zostały wykonane z aluminium malowanego proszkowo. Oprawa PENNE jest dostępna w dwóch kolorach: białym i czarnym oraz trzech wysokościach i średnicach.

 https://www.cudownelampy.pl/lampa-sufitowa-oprawa-penne-40-sollux-lighting-0104-0110-kolor-do-wyboru.html

Sklep Cudowne Lampy oferuje duży wybór lamp nad wyspę w różnych stylach, kształtach i wielkościach. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i do kontaktu z nami.