Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie podwieszanego sufitu. Nasze propozycje

Podwieszane sufity, czyli konstrukcje wykonane z płyt zawieszonych poniżej stropu, są bardzo popularne ze względu na ich wiele zalet. Przede wszystkim pasują do wnętrz wykończonych w każdym stylu, zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym. Stanowią dekorację i uatrakcyjnienie, sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i klimatyczne. Są ozdobą, ale pozwalają też zamaskować instalację elektryczną, nierówny strop, poprawić akustykę i izolację cieplną, pomagają zmniejszyć optycznie wysokość wnętrz i wydzielić określone strefy użytkowe.

Podwieszane sufity dają wiele możliwości w zakresie zastosowania oświetlenia. W przestrzeni między stropem, a podwieszeniem można dowolnie rozprowadzać okablowanie do zastosowanych później punktów świetlnych. Dzięki zastosowaniu oświetlenia w podwieszanym suficie można uzyskać nietypowe efekty optyczne i podkreślić wybrane przedmioty, meble i obszary wnętrza. Wybór rodzaju opraw ma duży wpływ na ostateczne wrażenia wizualne, choć nie powinien stanowić problemu ze względu na nieograniczone możliwości wyboru rodzaju lamp.

Pierwszą możliwością są klasyczne lampy sufitowe lub żyrandole, wśród których jest duży wybór lamp wykonanych z różnych materiałów o zróżnicowanej ilości źródeł światła. Kolejna możliwość, to listwy i taśmy led, które stworzą przyjemną i nastrojową atmosferę oraz dają efektowne światło, pozwalające podkreślić wyznaczone obszary w pomieszczeniu. Zastosowanie dodatkowego sterownika umożliwi wybieranie różnych kolorów światła i efektów specjalnych, jak np. przyciemnianie, rozjaśnianie, miganie. Można zastosować światło wydostające się spod płyty lub umieścić je w płycie, która jest podwieszeniem. Wszystko zależy od pomysłowości. Kolejnym rozwiązaniem są oczka i halogeny, które można umieścić w każdej części podwieszanego sufitu. Warto wybrać zwłaszcza te z możliwością zmiany kąta ich ustawienia. Oprawą pasującą do podwieszanego sufitu o różnym kącie padania światła mogą być kinkiety. Panele podtynkowe, to kolejna propozycja, dzięki której wnętrze będzie wyglądać bardziej ciekawie i przestronnie. Niebanalnym pomysłem, głównie do nowoczesnych wnętrz z podwieszanym sufitem mogą być lampy osadzone na szynie. Ich główna zaleta, to możliwość ustawienia światła w dowolnym kierunku, w zależności od potrzeb. Interesującym rozwiązaniem może być też połączenie dwóch rodzajów opraw.

Jakie oświetlenie na podwieszany sufit - propozycje?

W ofercie naszego sklepu Cudowne Lampy jest dostępnych wiele lamp, które będą doskonale komponowały się z podwieszanym sufitem. Dokonanie wyboru sugerujemy uwarunkować stylem wnętrza i jego przeznaczeniem. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz wybranymi przez nas propozycjami.

Naszą pierwsza propozycją jest panel natynkowy, który będzie licował z podwieszanym sufitem. Pplafon FLAT LED Lauchten Direkt, to rozwiązanie subtelne i uniwersalne, pasujące do każdego wnętrza. Dodatkowym walorem tego modelu jest możliwość zmiany barwy światła za pomocą pilota.

 

Kolejny proponowany przez nas rodzaj oświetlenia, który sprawdzi się przy podwieszanym suficie, to oprawa SIMON R Azzardo, dostępna w kolorze chromu, czarnym i białym. Jest opcją dającą bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Lampki można rozmieścić według potrzeb i uznania. Doskonale oświetlą pomieszczenie lub jego wybraną strefę i będą jego ozdobą.

 

Sugerowanym przez nas nowoczesnym i oryginalnym rozwiązaniem do zastosowania w suficie podwieszanym jest system szynowy. Listwa ASTLEY Italux w kolorze białym lub czarnym będzie stanowiła oryginalny akcent świetlny. Jej niewątpliwa funkcja estetyczna jest połączona z możliwością ustawienia dowolnego kierunku światła.