Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie ściany z cegły - jak podświetlić ceglaną ścianę?

Chcesz nieco odmienić charakter swojego wnętrza i zastanawiasz się, jakie oświetlenie ściany z cegły będzie najbardziej efektowne? W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tym tematem. Odpowiemy na pytanie, jak oświetlić ścianę z cegły, by prezentowała się gustownie. Dobre oświetlenie ceglanej ściany sprawi, że będzie ona ozdobą samą w sobie. Nasz sklep internetowy z oświetleniem oferuje różnego rodzaju lampy i kinkiety, które świetnie sprawdzą się jako oświetlenie ściany z cegły.

Ściana z cegły - gdzie sprawdzi się najlepiej?

Ściana z cegły to dekoracyjny element wnętrza, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Możesz go wykorzystać zarówno do salonu czy sypialni, jak i w kuchni oraz łazience. Wszystko zależy od tego, jakie dodatki wybierzesz. Ceglana ściana w salonie to świetne miejsce do zaaranżowania przestrzeni do odpoczynku, z kolei ściana z cegły w łazience będzie oryginalnym elementem dekoracyjnym, które nada pomieszczeniu nowoczesnego charakteru.

Możesz również zdecydować, jaki kolor cegieł wybierzesz. Oświetlenie ściany z czerwonej lub białej cegły będzie wyglądało niezwykle efektownie w każdym miejscu Twojego domu.

Jakie oświetlenie ściany z cegły wybrać?

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, jak podświetlić ścianę z cegły. Możesz do tego wykorzystać kilka rodzajów lamp, w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Potrzebujesz oświetlenia wewnętrznego czy interesują Cię kinkiety zewnętrzne do ceglanej ściany przed domem? Wszystkie z nich znajdziesz w sklepie online Cudowne Lampy.

Przed rozpoczęciem prac warto przemyśleć, jaki rodzaj oświetlenia przyda Ci się w tym miejscu. Potrzebujesz jasnego oświetlenia przypominającego światło dzienne, czy wolisz ciepłe odcienie, by stworzyć w swoim mieszkaniu nastrojowy klimat? Pierwsze z nich sprawdzi się w biurze lub miejscu przeznaczonym do pracy, z kolei żółte barwy światła będą odpowiednie do strefy relaksu w Twoim domu.

Jak podświetlić ścianę z cegieł?

Poniżej przedstawiamy sposoby, jak podświetlić ścianę z cegieł, by prezentowała się efektownie i pasowała do klimatu wnętrza.

Oświetlenie górne

Pierwszym sposobem jest górne oświetlenie na ścianę z cegły. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy chcesz rozjaśnić wnętrze, uwydatniając fakturę ceglanej ściany. W tym przypadku wybierz lampy wiszące lub sufitowe, które równomiernie rozprowadzają światło po pomieszczeniu. Jeśli chcesz zaakcentować ścianę z cegły - oświetlenie warte uwagi to taśmy LED, które doświetlą całą szerokość ozdobnej ściany.

Oświetlenie dolne

Oświetlenie ściany z cegły w salonie możliwe jest również za pomocą lamp podłogowych ustawionych w tej części pokoju. Będą subtelnie doświetlać pomieszczenie, tworząc nastrojowy, przytulny klimat do odpoczynku. Efektowna gra światłocieniem podkreśla naturalny charakter cegły.

Oświetlenie punktowe

Kolejnym sposobem jest oświetlenie punktowe, które kieruje światło w konkretne miejsca w pomieszczeniu. Wybierając to rozwiązanie polecamy kinkiety na ścianę z cegły, które możesz ustawić w dowolnym kierunku. Chcesz zaakcentować obrazy wiszące na ceglanej ścianie? Pojedyncze spoty sprawdzą się tu doskonale. Jest to również dobre rozwiązanie, by nieco ocieplić wygląd surowego charakteru ściany.

Jeśli chcesz dobrze doświetlić ceglaną ścianę, możesz wybrać kilka rodzajów oświetlenia i używać wszystkich jednocześnie lub włączać naprzemiennie, w zależności od potrzeb.

Lampy do oświetlenia ściany z cegły to nie jedyny asortyment, jaki znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Oferujemy również:

i wiele innych. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu Cudowne Lampy!