Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie w nowoczesnej łazience

W łazience rozpoczynamy i kończymy dzień. Jej użytkowy charakter sprawia, że oświetlenie odgrywa w tym pomieszczeniu bardzo ważną rolę. Nie każdy ma możliwość posiadania oddzielnej łazienki dla domowników i oddzielnej dla gości. Często te dwie funkcje łączy jedyna posiadana w domu lub mieszkaniu łazienka. Należy więc wybrać funkcjonalne oświetlenie, które wprowadzi pożądany nastrój, pomoże zrelaksować się podczas wieczornej kąpieli, jednocześnie zachwycając walorami wizualnymi.

Wybór właściwych lamp w znacznym stopniu wpływa na samopoczucie podczas użytkowania łazienki. Wybierając oświetlenie należy szukać przemyślanych rozwiązań, poprzez dopasowanie mocy, barwy i liczby punktów świetlnych. Dzięki temu przestrzeń będzie przytulna i spójna ze stylistyką całej łazienki. Wpłynie to na wizualny efekt końcowy, a łazienka będzie kojarzyła się z relaksem i spokojem.

Do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek najlepiej pasują lampy o prostej formie. Jednak odpowiednio dobrana, ozdobna oprawa sprawdzi się także doskonale, przełamując minimalistyczne, często surowe wykończenie nowoczesnych łazienek. Dwa podstawowe rodzaje lamp do łazienki, to światło główne oraz światło przy lustrze. Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych łazienek są lampy dodatkowe, w postaci różnego rodzaju lamp dekoracyjnych i kinkietów, którymi oświetla się poszczególne strefy łazienki. Można zastosować także listwy LED, które doświetlą np. szafki, ścianę, wnękę, sufit podwieszany, podłogę lub spód wanny.

Oświetlenie główne zazwyczaj jest umiejscowione na suficie, na środku pomieszczenia. Powinno komponować się dodatkowym oświetleniem punktowym. Główne rodzaje stosowanych do centralnego oświetlenia rozwiązań, to plafony. Przykładem może być model LUCIE firmy Azzardo. Ma ciekawy kształt, który daje ciekawy efekt wizualny. Jej nowoczesny, designerski i wyrazisty kształt będzie przyciągał spojrzenia w nowoczesnej łazience. Lampa jest oferowana w dwóch wielkościach.

 

Jeżeli łazienka jest mała i nie ma miejsca na dużą lampę , rodzajem kompromisu jest zastosowanie lampy natynkowej. W nowoczesnych aranżacjach łazienek sprawdzi się minimalistyczna forma lampy Mil producenta Azzardo. Składa się z metau i szkła w geometrycznej obudowie, Jej zastosowanie jest prostym sposobem na stworzenie niezwykłego efektu świetlnego i niepowtarzalnego klimatu w nowoczesnej łazience.

Kolejny sposób na doświetlenie nowoczesnej łazienki, to zastosowanie kinkietów. Kinkiety często mają możliwość regulacji kierunku świecenia, co pozwala doświetlić konkretne strefy. Przykładem tego typu lampy może być dostępny w sklepie Cudowne Lampy nowoczesny kinkiet DALEN LED firmy Azzardo. Kształt niepełnego prostokąta zachwyca prostotą i oryginalnością. Jego prosta forma łatwo dopasuje się do pozostałych elementów aranżacji nowoczesnej łazienki. Niezwykle funkcjonalny dzięki możliwości regulacji. Posiada wysoki stopień odporności na wnikanie wilgoci. Jest oferowany w kolorze białym i czarnym.

 

Oświetlenie lustra jest pomocne podczas wykonywania codziennych czynności takich jak wykonanie makijażu, zabiegi kosmetyczne, układanie fryzury i golenie. Jedną z możliwości doświetlenia tej strefy są kinkiety. Innym rozwiązaniem są proste podłużne lampy, dające liniowe światło skierowane w dół . Przykładem jest lampa, kinkiet Shine firmy Milagro. Urzeka elegancją, prostotą i geometrycznym kształtem, co sprawia, że będzie idealna do nowoczesnej łazienki. Dostępne w kolorze białym, czarnym oraz chrom. Występuje w kilku rozmiarach, dzięki czemu łatwo można ją dopasować do wielkości lustra, które ma oświetlać.

Jeżeli pozwala na to miejsce, jako lampę dekoracyjną w łazience można zastosować lampę stojącą. Lampa tego typu będzie praktycznym i funkcjonalnym dodatkiem. Zapewni komfortowe i nastrojowe światło, a podczas kąpieli, zastąpi światło lampy wiszącej. Przykładem lampy podłogowej, która będzie stanowiła wyjątkowy element dekoracyjny nowoczesnej łazienki jest model CARIMI firmy Italux. Jej prosta, stabilna konstrukcja doskonale wpisze się w nowoczesną łazienką. Dwa dostępne kolory: czarny satynowy i mosiądz miodowy umożliwią dopasowanie jej do każdej kolorystyki łazienki. Kulisty klosz idealnie współgra ze stelażem. Model ten dostępny jest także w formie kinkietu, lampy wiszącej i lampy stołowej. Do nowoczesnych łazienek często wybierane są lampy z tej samej serii. Umożliwia to skomponowanie funkcjonalnego, zasługującego na uwagę i zachwycającego wyglądem oświetlenia.