Znak jakości
Napisz e-mail

Napisz e-mail
sklep@cudownelampy.pl

koszyk

Twoje zakupy

Menu
Zamów

Oświetlenie w pokoju dziecka - na co zwracać uwagę?

Pokój dziecka, to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Podczas aranżowania przestrzeni warto zwrócić uwagę na każdy istotny aspekt. Liczy się funkcjonalność, praktyczność, bezpieczeństwo. Dobór mebli, odpowiednie rozplanowanie oświetlenia musi być przede wszystkim idealnie dostosowane do wieku dziecka, jego potrzeb - tylko wtedy pokój będzie spełniał swoje najważniejsze funkcje i będzie wspierał prawidłowy rozwój malucha. W dzisiejszym artykule powiemy właśnie o właściwym, odpowiedzialnym wyborze oświetlenia. Jakie lampy wybierać? Czym kierować się przy zakupie?

W trosce o dobry wzrok od najmłodszych lat życia dziecka...

Pamiętaj, bezpieczeństwo Twojego dziecka przy zakupie lamp do pokoju musi być priorytetem. Zanim wybierzesz się do sklepu lub zaczniesz “wertować” oferty online, zastanów się czego tak naprawdę potrzebuje Twój maluch, aby mógł się prawidłowo rozwijać. Oświetlenie musi być dostosowane do wieku dziecka - potwierdzi to każdy lekarz i każdy psycholog. Rozpoczynając od pierwszych miesięcy życia malucha oświetlenie powinno być delikatne i bardzo subtelne. Okres niemowlęcy, to czas, kiedy to zmysł wzroku dopiero się rozwija. Pod żadnym pozorem nie możemy zamontować rażącego oświetlenia sufitowego. Należy zrezygnować też z oświetlenia natynkowego. Świetnie sprawdzą się lampy podłogowe i delikatne, subtelnie rozstawione lampy stojące. Przychodzimy do pokoju dziecka w celach codziennej pielęgnacji? Wtedy możemy zapalić na moment mocniejsze światło - należy pamiętać jednak, aby źródło światła nie znajdowało się bezpośrednio w zasięgu wzroku dziecka. Wychodzimy z pokoju? Zostawiajmy tylko delikatną lampkę.

Kilkuletnie dziecko może już mieć w pokoju mocniejsze oświetlenie - doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju wiszące modele lamp. Główna zasada. Dziecko nie może mieć kontaktu z okablowaniem, czy też żarówką. Kilkulatek bardzo mocno interesuje się otaczającym światem. Wszystkiego chce dotknąć, wszystko poznać. Zatroszczmy się o jego bezpieczeństwo.

Wiek szkolny, to już czas, gdzie liczy się nie tylko natężenie światła, ale też jego różnorodność. Obok głównego światła sufitowego istotną rzeczą jest racjonalny wybór lampki na biurko ucznia. Dobrze sprawdzą się lampy LED. Pamiętajmy - dziecko - musi mieć zapewniony komfort podczas czytania i nauki również w godzinach wieczornych. Warto dbać i troszczyć się o dobry wzrok od najmłodszych lat życia malucha!

Zadbaj z nami o komfort i prawidłowy rozwój Twojego dziecka!

Zaufaj naszym ekspertom... Nie kupuj “kota w worku”. Zainwestuj w lampy, które spełnią swoją funkcję i będą bezpieczne dla Twojego malucha. Zespół https://www.cudownelampy.pl/ służy pomocą w zakupie idealnego produktu. Razem wybierzemy to co najlepsze dla Twojego dziecka, dla całej rodziny. Oświetlenie dające ciepło, lampy, które będą doskonałym uzupełnieniem dostępnej przestrzeni w pokoju dziecka.